Artetin Arsenal eliminisao Pepov Siti u polufinalu FA Kupa

Fudbaleri Arsenala, savladali su Mančester Siti u polufinalu FA Kupa sa 2-0.

Arteta je taktički sjajno postavio utakmicu. Arsenal se odlično branio i strpljivo je čekao svoju šansu. U 17. minuti Laport pravi grešku ali Obamejang propušta zicer. Samo dva minuta kasnije, Gabonac se iskupio. Pepe je sjajno ubacio a Obamejang pogodio za vodstvo Arsenala. Do kraja prvog poluvremena Arsenal se sjajno branio i čuvao prednost. Čak štaviše, u završnici prvog poluvremena su zamalo poveli sa 2-0. Mustafi je šutirao nakon kornera ali je Ederson odbranio.

Siti je sa mnogo više energije otvorio drugo poluvrijeme. U 48. minuti, Sterling je propustio sjajnu priliku. U 54. minuti, Marez je šutirao ali je Martinez bio siguran. U 61. minuti, De Brujne je sjajno šutirao iz slobodnog udarca ali je Arsenal imao sreće. U 71. minuti, stigla je kazna za promašaje. Pepe je sjajno sačuvao loptu, Tirni iz prve uposlio Obamejanga koji pogađa za velikih 2-0. U 83. minuti, Laport je sjajno šutirao ali je ostalo 2-0. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Arsenal je prošao u svoje 21. finale FA Kupa.

Arsenal će u finalu igrati protiv pobjednika meča Čelsi - Mančester Junajted koji je na programu u nedelju.