Amel Bajrić srušio prvoligaša iz Hadžića

FK Klis, Buturović polje

Fudbaleri Klisa iz Buturović Polja, članovi Druge lige Federacije Bosne i hercegovine , grupa "Jug" u sklopu priprema za novu sezonu odigrali su prvu pripremnu utakmicu.  U Hadžićima su savladali  domaći Radnik 1:2..

Šef struke prvoligaša iz Hadžića, Nihad Kazić je ovaj susret počeo u sastavu: Muđelet, Japalak, Fejzić, Šljivar, Mujanović, Hasanović, Konjhodžić, Vladavić, Kazić, Memić i Ljuca. Još su nastupili: Mujezinović, Beća, Ljuma, Buljubašić, Alić, Maslo, Ramić.

Šef stručnog štaba Klisa Nedim Kudra izveo je sljedeći sastav: Padalović, K. Hebibović, Jahić, Šehić, Bitevija, Makan, Kudra, Mušinović, Šabanović, Šimunović i Bajrić. Još su nastupili: Cero, Husrep, Pirija, Gabela, Mujak, H. Hebibović, Graho.

Već u 4. minuti gosti su stekli prednost, kada je u kaznenom prostoru domaćih oboren Aid Kudra poslije sjajne akcije, to je bio penal koji je u vodstvo Klisa pretvorio Amel Bajrić, 0:1.

U 38. minuti Radnik je sjajnim golom Kazića poravnao na 1:1. U drugom poluvremenu u 66. minuti rasni strijelac Amel Bajrić je postigao sjajan gol, lob udarcem je ponovo doveo popularne Klišane u rezultatsku prednost od 1:2, za više nego zasluženu pobjedu .

Nakon utakmice trener FK Klisa, Nedim Kudra nam je rekao

" Rezultat i nije bio toliko bitan, ali kada odigraš ovakvu utakmicu onda rezultat ne može izostati. Svaku riječ iz svlačionice smo prenijeli na teren, ovakav Klis uvijek želim gledati, radimo dobro na treninzima i ima još prostora za napredak, na ovoj utakmici su nam falili prvotimci (Vila, Čilić, Ćosić) ", kazao je šef struke Klisa, Nedim Kudra.

Tomislav : Ljubuški
Stolac : Troglav 1918
Sloga : Bjelopoljac
Posušje : Branitelj
Kamešnica : Turbina