Olimpik pao u finišu (video)

Zrinjski je večeras u tijesnoj utakmici prvog kola Premijer lige BiH savladao Olimpik sa minimalnih 1:0.

FK Olimpik je večeras odigrao svoju prvu utakmicu nakon povratka u Premijer ligu BiH, te je u svakom smislu pokazao da zasluženo igra u najjačem razredu bh. fudbala.

Prvi dio utakmice proveo je u početnom ispitivanju snaga, a Vukovi su veoma dobro stajali na terenu i parirali Zrinjskom. Plemići su ipak imali prvu šansu u 10. minuti kada je šutirao Filipović, ali je dvije minute kasnije Olimpik uzvratio udarcem Lekanića koji odlazi pored gola.

Naredni dio prvog poluvremena obilježili su jaki napadi Zrinjskog. koji su rezultirali sa nekoliko dobrih prilika, ali se Olimpik uspio odbraniti.Vukovi su zaprijetili u 35. minuti preko Osmanovića, no njegov udarac odlazi pored gola.

Borac 6 : 0 Mladost
Sloboda 1 : 1 Radnik
Željezničar 3 : 0 Velež
Zrinjski 1 : 0 Olimpik
Široki Brijeg 1 : 0 Tuzla City
Krupa 0 : 2 Sarajevo