Klisu Kup HNK
U Buturović Polju je odigrana finalna utakmica kupa Hercegovačko - neretvanskog kantona između domaćeg Klisa i Neuma .

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 15. minuti preko Jure Lovrića stekli prednost, 0:1.

Do kraja prvog dijela susreta Klis je u 39. minuti došao do izjednačenja golom Amela Barića, ali su domaći u drugo poluvrijeme ušli sa igračem manje, isključen je Šimunović.

U drugom poluvremenu igrači Klisa  su uspjeli boljom igrom, borbenošću doći do velikog preokreta, junak ove finalne utakmice Amel Bajrić je postigao još dva gola, uz asistencije Bitevije i Husrepa, za veliku radost i pobjedu od 3:1.

Svi fudbaleri Klisa su dali svoj doprinos osvajanju trećeg Kupa HNK -a, ostavili su srce na terenu za još jedan trofej.

FK Klis je 2016/17, 2018/19 i 2020/21 osvojio kup HNK -a, a 2019/20 godine je bio finalista.Obje ekipe ostvarile plasman u 1. kolo Kupa FBiH, žrijeb će biti održan u srijedu 19. avgusta u 13:00 sati .

Klis - Neum 3:1 (1:1)

Buturović Polje, Sportski centar "Seid Padalović", glavni sudija : Sandi Ljevo , pomoćnici : Marko Blažević i Ivan Ljubić svi Mostar, delegat : Darko Obradović (Stolac), strijelci: 0:1 - Lovrić (15), 1:1 - Bajrić (39), 2:1 - Bajrić (68), 3:1 - Bajrić (82).

Igrač utakmice  : Amel Bajrić (Klis) . Žuti kartoni : Mušinović, Šabanović, Bajrić (Klis), Stojanović, Leženić, Nikolić, Brekalo, Vuletić, Butigan (Neum). Isključenja :Šimunović (Klis), F. Šutalo (Neum).

Klis : Cero , Husrep, Ćosić , Šehić , Hebibović , Šabanović (od 57. Makan ), Šimunović ,  Kudra , Mušinović , Bajrić , Vila  (od 55. Bitevija ). Trener : Nedim Kudra.

Neum: Pavlović (od 46. Butigan ), Vuletić ,  Ajanić , Nikolić (od 55. D. Šutalo), Lovrić , Stojanović , Brekalo , Perić, Cvitanović (od 73. Bošković -), Leženić (od 68. Vujnović ), F. Šutalo . Trener : Ivica Matić.