PSŽ prvi finalista

Fudbaleri PSŽ-a igraće u finalu Lige šampiona. Parižani su večeras u Lisabonu preslišali Lajpcig 3:0 pa će se prvi put u istoriji boriti za titulu prvaka Evrope.

Francuzi su poveli golom Markinjosa u 13. minutu, dok je u 42. prednost duplirao Di Marija. Konačan rezultat postavio je Bernat u 56.

Di Marija je centrirao u 13. minutu, a Markinjos glavom zakucao loptu u mrežu. Pred kraj poluvremena Di Marija je iskoristio grešku golmana da uveća na 2:0.

U desetom minutu nastavka, PSŽ je iskoristio smušenost u odbrani Njemaca, Bernat je nesmetano glavom pogodio za konačnih 3:0.

Pari Sen Žermen u klupskoj istoriji, od evropskih trofeja, ima Kup pobjednika kupova i Inter toto kup.

Lajpcig je plasmanom u polufinale Lige šampiona ostvario najveći uspjeh na međunarodnoj sceni

Drugog finalistu odlučiće sjutrašnji okršaj Bajerna i Liona.