BSK teško ali zasluženo.

Jedan od derbija Regionalne lige, grupe Zapad  igrao se u Kotor Varošu odakle  BSK teško ali zasluženo nosi 3 boda. Prvih pola sata igre skoro da se nije dešavalo ništa bitno osim velikog posjeda lopte gostiju i jednog obećavajućeg šuta domaćih, kada je lopta prošla vrlo blizu gola Dobrijevića.

Pred kraj prvog poluvremena prelijepa akcija gostiju. Sve je išlo iz prve kada je Grujić uposlio Jokanovića koji šutira tik pored stative.

U drugom poluvremenu gosti dodaju gas, a domaćini vidno nespremniji odlučuju se na odbranu. Redale su se šanse i polušanse, ali disciplinovana odbrana Mladosti je odolijevala. Kada su mnogi već pomislili  da će Mladost uzeti bod njihove nade ugasio je jedan udarac iz kornera koji je izveo Damjanović, Lukajić je udario loptu glavom a ona na putu ka golu dirala jednog domaćeg igrača i završila iza leđa Durakovića za konačnih 0:1.

Zaslužena pobjeda BSK-a koji ima stopostotan učinak dok Mladost ima jednu pobjedu.

-Vrlo teška utakmica za nas. U najavi utakmice znali smo da nas čeka težak protivnik, sa jasnim defanzivnim zadacima. Dobro se i organizovano brane, ali mi nismo odustajali od naše prepoznatljive pas igre i kao nagrada za naš trud i rad stigao je trijumf. Okrećemo se novim obavezama, očekuje nas serija teških utakmica iz kojih moramo skupiti što više bodova - kazao je asistent kod gola Damjanović.

FSA 4 : 0 Plamen
OFK Lauš 4 : 0 Svodna
Crni vrh 0 : 1 Lijevče
Sloga Nektar 1 : 2 Krajina
Bratstvo 1 : 1 Sloga
Gorica 0 : 0 Naprijed
Mladost 0 : 1 BSK