Materić matirao Slobodu

Sloboda Mrkonjić Grad - Čelinac

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Čelinca u derbiju 9. kola Druge lige -grupa „Zapad“ u Krupi na Vrbasu savladali su mrkonjićku Slobodu 1:0. Gosti iz Čelinca do pobjede su došli golom Jovice Matarići u 79 minuti. Pobjedi gostiju nema se šta zamjeriti, jer je do bodova došla spretnija i srećnija ekipa.

U stručnom štabu Slobode pribojavali su meča sa Čelincem, koji ima odličnu ekipu. Naime, šef stručnog štaba Igor Mirković u ovako važnom meču nije mogao da računa na čak pet standardnih prvotimaca, zbog žutih kartona i povreda (Zeca, Mirkovića, Jankovića, Amovića, Milanović).

Problem je bio i što stručnom štabu na raspolaganju nije bilo i nekoliko kadetae koji nastupaju za prvi tim, a zbog obaveza prema kadetskom sastavu. Osim jedanaest igrača koji su istrčali na teren, na klupi su  sjedili samo golman Đuro Kačavenda (koji je zadobio povredu glave u Žeravici) i mladi Milan Jagodić. On je i debitovao u ovom meču, jer je u 60 minutu zamijenio vršnjaka Marka Nikića.

Na fudbalere Slobode trag je ostavio i nesrećan poraz u prošlom kolu u Žeravici,  kada su od Jedinstva izgubili 2:1. Sami sebi su  dali gol u 91 minutu. Ipak, domaći fudbaleri imali su inicijativu tokom cijelog meča i u više navrata zaprijetili golmanu Čelinca Stefanu Pupovcu.

Polovinom drugog poluvremena domaći napadači su iz jede gužve pogodili su okvir gola. Već je bio savladan golman Čelinca.

S druge strane fudbaleri Čelinca, izuzetno kvalitetan sastav opredijelio  se za pojačanu dobranu. Iz brzih kontranapada ugrožavali su  golmana Slobode Filipa Ratkovića. Takvu jednu kontru  istrčao je  jedan od napadača Čelinca,  idealno s desne strane centrirao, a Jovica Matarić (koji je ušao u igru tri minute ranije) smjestio je loptu u mrežu Ratkovića, za veliko slavlje gostiju iz Čelinca.

Mrkonjićanima ostaje sada sedam dana do meča sa ekipom Brdo iz Hambarina da kompletiraju igrački kadar. Da analiziraju dobro sve greške i da se ponovo vratne na pobjednički kolosijek, a  koji vodi u vrh tabele.

Gostima iz Čelinca sve pohvale za dobru i mudru igru. Već  sada je  jasno da su najprijatnije iznenađenje na drugoligaškom „Zapadu“ i da sigurno s pravom reflektuju na vrh tabele.