Sloga nastavila pobjednički niz

DOBOJ – Rukometaši Sloge nastavljaju svoj pobjednički niz, ovog puta savladali su Iskru iz Bugojna ubjedljivim rezultatom 36:26 (17:14).

Sloga ni u jednom trenutku nije dozvolila gostima da dođu u vođstvo.Sve do 14.minuta igralo se u egalu. Onda serijom 3:0 Sloga dolazi do plus tri 10:7. Gosti se nisu predavali disali su za vratom, sa dva uzastopna gola dolaze na minus jedan 10:9. Zatim Iunin i Vladan Đurđević vraćaju na tri gola prednosti 12:9.Gosti su sve do 26.minuta uspijevali da drže priključak 14:13. U finišu Dobojlije sa tri pogotka u nizu dolaze do 17:13. Na odmor se odlazi sa rezultatom 17:14 u korist domaćeg tima.

U nastavku je postojala samo Sloga na terenu. Gosti su bili počišćeni sa parketa. U 40.minutu Bugojanci su došli na dva gola zaostatka 21:19. Dva minuta kasnije sa tri brza gola Dobojlije povećavaju svoju prednost 24:19. U periodu od 42. do 51.minuta Sloga rješava utakmicu serijom 7:0. Tada je rezultat na semaforu stajao 31:20. Do kraja utakmice strateg Sloge Mario Kelentrić dao je šansu svim igračima.Na kraju ubjedljiva pobjeda Sloge 36:26.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Vladan Đurđević sa 12, te Artjem Iunin sa 5 golova. Kod gostiju najubojitiji je bio Benjamin Čičkušić sa 13, dok je Davor Laković postigao 5 golova.

-Odigrali smo jednu dobru utakmicu posebno u drugom poluvremenu. Gosti su se držali u prvom dijelu. U drugom smo dodali gas i zasluženo smo pobijedili. Sada imamo sedam dana da se spremimo za sljedeću utakmicu u kojoj kao i u svakoj idemo na pobjedu. –rekao je Vladan Đurđević desno krilo Sloge.

Trener Mario Kelentrić može biti zadovoljan izdanjem svojih pulena.

-Sretni smo svi, ovakav start Sloga dugo nije imala, možda zadnjih desetak godina i više tako da smo svi sretni. Ova utakmica bez obzira na krajnji rezultat nije bila naša prava slika. Zato što smo i energetski malo pali. Sreća da se ne igra sad opet u srijedu. Imamo sad vremena za treninge, jer ove prethodne dvije sedmice nismo baš puno trenirali. Čestitao bi momcima, nek se sad odmore, od ponedeljka idemo dalje. U narednom periodu idemo u Visoko, pa dolazi Slavija pa idemo u Vogošću.. Tek za sedam dana igramo novi meč tako da imamo vremena pripremiti neke nove taktike. A onda nas opet čekaju tri utakmice u sedam dana. Takav je ritam, takav tempo ove godine. Međutim imamo širinu što smo i htjeli. Nadam se daljim uspjesima. –rekao je Mario Kelentrić trener Sloge.

SLOGA – ISKRA 36:26 (17:14)

Dvorana: Osnovne škole“Radoje Domanović“. Bez publike. Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 8(7), Iskra 7(5). Isklučenja: Sloga 10, Iskra 18 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Arsenije Bubić (Sloga) u 55.minutu.

SLOGA: Bogdanović (12 odbrana ,sedmerac), Iunin 5, Vladan Đurđević 12(6), Kajumov, Tulendić 2, Černov 1, Stanković 4, Bajović (3 odbrane), Knežević 1, Gavrić 3, Zekić 2, Maksimović, Bubić 2, Mišanović 1, Milan Đurđević, Perović 3(1). Trener: Mario Kelentrić.

ISKRA: Agić (3 odbrane), Velić, Bostan 1, Šupić, Zukić, Laković 5, Kahrić, Zvekić 2, Janković 1, Vokši 4, Beširević (4 odbrane, sedmerac), Rujanac, Malkić, Čičkušić 13(5). Trener: Amir Šahman.

Igrač utakmice: Vladan Đurđević (Sloga)

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač