Policajac u završnici slomio Seljaka za drugu pobjedu

Futsaleri banjalučkog Policajca savladali su večeras na svom parketu MNK Seljak iz Livna sa 4:2 u utakmici 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Očekivano, bila je ovo tvrda utakmica u prvom poluvremenu, a golom Igora Mirkovića u 19. minutu utakmice domaći odlaze na poluvrijeme sa minimalnom prednošću od 1:0.

U nastavku susreta viđena je dosta efikasnija i kvalitetnija futsal predstava. U 24. minutu domaći dolaze do drugog pogotka, a strijelac je bio nekadašnji omladinski reprezentativac Bosne i Hercegovine, Dejan Trifković.

Seljak se nakon tog pogotka budi i golovima Nikole Ivkovića i Domagoja Duvnjaka uspjeva da izjednači rezultat u 29. minutu na 2:2, te se ušlo u neizvjesnu završnicu. Ipak, u Dragoslav Vučić u 32. minutu, te drugim golom u 38. minutu Dejan Trifković donose drugu pobjedu iz dva meča u novoj sezoni Premijer lige Policajcu.

KMF POLICAJAC - MNK SELJAK 4:2 (1:0)
Dvorana "Borik", Banja Luka
Bez prisustva gledalaca
Sudije: Igor Puzović (Travnik) i Alen Velić (Bugojno)
Strijelci: 1:0 Mirković 19, 2:0 Trifković 24, 2:1 Ivković 25, 2:2 Duvnjak 29, 3:2 Vučić 32, 4:2 Trifković 38
Žuti kartoni: Trifković, Orašanin (Policajac), Kolobarić (Seljak)

POLICAJAC: Radović, Pavlović, Đukarić, Verić, Mirković, Dobrijević, Stojanović, Radujković, Gligić, Orašanin, Vučić, Kaurin, Trifković, Radosavac  Trener: Srđan Tomašević

SELJAK: Vidović, B. Maleta, Duvnjak, Ivković, Kolobarić, Kojundžija, Mihaljević, Ćenan, F. Maleta, Čećura, Vidović, Čolak, Poljarić  Trener: Ivo Krezo

GFC Sarajevo 2 : 1 Seljak
Zrinjski 6 : 4 Sloga
Mostar SG 6 : 2 Policajac
Kaskada 5 : 4 Brotnjo
Salines 0 : 3 Bosna Kompred