KKI Vrbas slavio u Sarajevu

Košarkaški klub invalida „Vrbas“ nastavio je sa pobjedama u tekućoj premijerligaškoj sezoni. Banjalučani su bili uspješniji na gostovanju u Sarajevu gdje su slavili u okršaju protiv dosta neugodnog domaćeg sastava 3K sa više nego zasluženih 74:56.

Od prvog minuta bilo je jasno ko će doći do cijelog plijena. Igrači „Vrbasa“ još jednom su potvrdili apsolutnu dominaciju, a uoči posljednjih 10 minuta imali su „plus 10“, 52:42. I posljednja četvrtina potpuno je pripala Banjalučanima koji su još više dodali „gas“ te su na najbolji način „ovjerili“ nove bodove za konačan rasplet, 74:56.

Ovo je ujedno bila četvrta pobjeda aktulenih šampiona BiH iz četiri odigrana susreta i još više su se učvrstili na liderskoj poziciji na premijerligaškoj tabeli. Preostalo je da u ovom prvom dijelu odigraju utakmicu protiv Una Sane iz Bihaća i nema sumnje da su i u ovom meču favoriti te da će jesenji dio takmičenja okončati bez poraza.