FA kup: Donkaster ''petardom'' do druge runde, Portsmut zamalo prokockao prolaz

Fudbaleri Donkaster Roversa plasirali su se u drugu rundu FA kupa. Oni su savladali Junajted of Mančester sa 5-1.

Goste je u vodstvo doveo Okenabirne a na 2-0 povisio je Vajtmen. Lini je smanjio na 2-1 a do kraja prvog poluvremena Sims i Kopindžer povisili su na 4-1. U nastavku samo jedan pogodak a njega je postigao Sims za konačnih 5-1.

Portsmut je zamalo prokockao prolaz. Nakon 17 minuta, vodili su 2-0 kod Ipsviča. Prvo je Kartis pogodio sjajno iz slobodnog udarca a onda je Nejlor povisio na 2-0. Do kraja prvog poluvremena, Nolan je smanjio na 2-1. U nastavku susreta, Norvud je pogodio za 2-2 te se otišlo u produžetke. Golom Radžeta u 111. minuti, gosti dolaze do 3-2 i prolaza dalje.

Prošao je dalje i Hal. Savladali su sa 2-0 Flitvud a golove su postigli Magenis i Burk. Piterboro je savladao Oksford sa 2-1 te je takođe prošao dalje. Poveli su golom Dembela a izjednačio je Rafels. Džek Tejlor pogodio je u nastavku te je donio Piterborou prolaz.