Remi Jezera i Podgorice

Sedmi put u dosadašnjih 14 kola fudbaleri Jezera sačuvali su svoju mrežu - ovoga puta uz dosta sreće, ali i zahvaljujući fenomenalnom golmanu Igoru Asanoviću.

Imali su fudbaleri Podgorice dovoljno šansi barem jednom pogode mrežu Plavljana i prekinu seriju od četiri uzastopna meča bez poraza, umjesto toga dobili su drugi vezani remi - 0:0.

Tim Milije Savovića jedan je od najčvršćih u dosadašnjem dijelu sezone, ne daje puno golova, ali ih i ne prima - sa samo sedam postignutih pogodaka Jezero je sakupilo 19 bodova.

Podgorica ima samo jedan više - 20.

Šaleta Kordić, najbolji strijelac lige, mogao je da se proslavi u Beranama, umjesto toga ostao je na "koti" devet.

Njegov sjajan pokušaj loba sa skoro 40 metara u 23. minutu završio je tik iznad prečke, a pokušaj "mazacama" u 33. odbranio je golman Asanović.

Bila je to prva u seriji maestralnih odbrana 28-godišnjeg čuvara mreže, koji je u nastavku zaustavio još jedan pokušaj Kordića, ali i veliku šansu Ukšanovića - rezervista Podgorice bio je u 74. minutu, nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru, sam ispred gola sa desne strane, gađao je ispod prečke, ali je Asanović bio bravurozan.

Nije, međutim, ni to bila najbolja šansa, devet minuta prije kraja Kordić je izašao sam na golmana, imao je i vremena da nanišani, ali je njegov udarac samo okrznuo lijevu stativu.

Domaćin se uglavnom branio, ali nije bio bezopasan, posebno u finišu oba poluvremena.

Šut Mujecija u 41. minutu pogodio je stativu, dok je rezervista Redžepagić zamalo zakasnio u 88.

izvor:vijesti.me