Leo bolji od Čapljine

Leotar - Čapljina

U zaostaloj utakmici 6. kola Prvenstva BiH za muškarce KK „Leotar“ je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio ekipu “Čapljine” rezultatom 94:88 (24:19, 26:18, 16:21, 28:30). Ovo je treća pobjeda trebinjskih košarkaša koji imaju i tri poraza.

Domaćin je odlično započeo večerašnju utakmicu i već nakon pet minuta igre imao je plus deset poena razlike - 17:7, ali do kraja prvog perioda ta prednost se istopila na plus pet - 24:19.

Tokom druge četvrtine Leotar je od 21. minuta i rezultata 24:21 u 26. minutu imao plus 18 (43:25), ali su gosti smanjili sa tri trojke na 43:34. Ipak, do kraja ove četvrtine domaćin je ponovo preuzeo inicijativu i na poluvrijeme se otišlo sa 50:37.

U trećoj četvrtini domaćin je imao i 15 koševa prednosti u 27. minutu - 62:47, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa prednosti domaćina od plus 8 koševa - 66:58.

Posljednjih deset minuta domaćin je održavao prednost od 14 koševa sve do 38. minuta 86:72. Ali nakon toga domaći igrači su od sigurne pobjede ušli u neizvjesnu završnicu tako da je 25 sekundi do kraja na semaforu pisalo 89:85. Ipak, na kraju zaslužena pobjeda domaćih igrača od 94:88.

Kod pobjednika dabl-dabl učinak imao je Raičević koji je uz 16 koševa imao i 10 asistencija uz 4 skoka, a najefikasniji je bio Mijović sa 26 koševa, a kod gostiju Ivelja je postigao 21 koš.

U narednom kolu Leotar gostuje u Bratuncu gdje ga dočekuje istoimena ekipa.

.Leotar - Čapljina 94:88 (24:19, 26:18, 16:21, 28:30).

KK „Leotar“: Damjanović 6, B. Đurasović 20, Raičević 16, Aleksić, Mijović 26, Marić 2, Tupanjanin, Milidragović 7, Ninković 2, Šakotić, Milošević 3, N. Đurasović 12. Trener: Miro Vukoje.

KK „Čapljina“: Musulin, Herenda, Naletilić, Jugović 15, Lužaić 18, Savković, Milin 13, Brajković 14, Ekmečić, Ivelja 21, Sudžum 7, Radak. Trener: Boris Džidić

Izvor:trebinjelive.info

Sloboda 79 : 83 Bratunac
Zrinjski 76 : 86 Bosna Royal
Čelik 96 : 75 Kakanj
Leotar 94 : 88 Čapljina