Bilbija čuvar Plemića

Fudbaleri Zrinjskog su u 18. kolu Premijer lige BiH savladali Mladost u gostima sa 1:0, a jedini gol je postigao Nemanja Bilbija u 29. minutu utakmice.

Nije ponudila mnogo toga lijepog ova utakmica. Bila je to čvrsta, borbena , sa jako malo prilika.

Poslije dva uvodna, slaba, pokušaja Miloša Filipovića i Ivana Enina veliku priliku sredinom prvog dijela propušta Nedim Hadžić. Spojio ga je lijepo Vazda sa golom, on uspio pronosati Jakovljevića na leđima, šutirao školski u suprotni ugao, ali je lopta otišla tik pored stative.

I onda u 29. minutu Zrinjski iz prve prave šanse stiže do gola. Bio je to slobodan udarac za goste, domaći nisu uspjeli da ispucaju loptu, ona je rikošetirala do Nemanje Bilbije koji se snalazi na svoj način i pogađa za 0:1. Tri minute kasnije Bilbija je mogao i da udupla prednost, nije uspio, pa se na odmor otišlo sa minimalno m prednošću gostiju.

Drugo poluvrijeme također je proticalo slično kao i prvo. Sjajnu šansu za izjednačenje je propustio Anes Vazda, nakon što se Hiroš poigrao sa trojicom protivničkih igrača, a onda petom asistirao za Vazdu, kojem šut brani Ivan Brkić.

Dobru priliku Zrinjski ima u 67. minutu. Nemanja Bilbija je ponovo prijetio, Semir Bukvić izbacio loptu u korner. Četiri minute kasnije zaprijetio je i Anes Mašić. Lijepo je šutirao iz teške pozicije, Bukvić je ponovo izbacio loptu u korner.

U 78. minutu kolosalna šansa za poravnanje domaćih. Barbarić i Jakovljević nisu najbolje iskomunicirali u odbrani, prošla je lopta za Nedima Hadžića koji izlazi sam na Ivana Brkića, ali se ne snalazi i propada sjajna šansa za domaće.

To je bila ujedno i posljednja prava šansa na utakmici. U 90. minutu domaći su tražili penal nakon što je oboren Kovač u kaznenom prostoru od Sahitija, no Aleksandar Njegomirović je procijenio da je to bio nedovoljan kontakt za penal, te uprkos protestima domaćih samo je pokazao da se igra nastavi, te je ostalo 0:1.

Mladost 0 : 1 Zrinjski
Željezničar 2 : 3 Široki Brijeg
Sloboda 2 : 0 Krupa
Borac 2 : 2 Sarajevo
Radnik 2 : 1 Tuzla City
Velež 2 : 0 Olimpik