Trebinjke poražene u Banovićima

Leotar 03

U 10. kolu Prventva BiH ŽKK "Leotar 03" je poražen u Banovićima od KK RMU "Banovići" 87:69 (26:22, 12:23, 19:8, 30:16). Malene su večeras pružile sjajan otpor prošlogodišnjim prvakinjama.

Tokom prvih deset minuta gošće nisu dozvoljavale domaćim igračicama da se rezultatski "odlijepe" i u nekoliko navrata imale su i minimalnu razliku 10:11, 15:16, ali nakon deset minuta na semaforu je pisalo 26:22.

U drugoj četvrtini koševima Kešeljevićeve Trebinjke dolaze u vođstvo od 32:33 u (15. minutu) i polako povećavaju razliku. Do odlaska na odmor prave seriju od 6:12 i na poluvrijeme se odlazi sa sedam koševa viška 38:45 za ekipu iz našeg grada.

Ovo je prvi put od kada se Leotar 03 vratio u Premijer ligu da je protiv velikih ekipa otišao sa vođstvom na poluvremenu..

Malene u trećoj četvrtini održavaju stečenu prednost tako da u 25. minutu imaju plus šest 42:48, ali domaće igračice igraju nezaustavljivo dobivši ovaj period sa 19:8 i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 57:53.

Igračice Milorada Nadaždina nisu se predavale ni u ovoj četvrtini i sve do 35. minuta bila je borba za svaku loptu. Ipak, u posljednjih pet minuta dominantnije i iskusnije domaće igračice dobijaju četvrtu četvrtinu 30:16 tako da je krajnji rezultat bio 87:69.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin pohvalio je sve svoje igračice na odličnoj igri.

"Ovo su naše najbolje tri četvrtine u Premijer ligi. Pokazali smo da možemo da igramo protiv najjačih ekipa i nadam se da ćemo ovakvu igru da odigramo i protiv jakog Feniksa", rekao je Nadaždin.

Kod domaćina najbolje su bile Markovićevq sa 19 i Zeljkovićevq sa 17 koševa, a kod gošći Kešeljevićeva je postigla 27 koševa, Milakovićeva je imala dabl-dabl učinak od 14 koševa i 15 skokova, Gudeljova je postigla 12, Radovanovićeva 2 koša, ali je imala 9 skokova.

Naredne subote u Trebinje dolazi KK "Feniks" iz Banja Luke koji do sada ima samo jedan poraz.

Banovići - Leotar 03 87:69 (26:22, 12:23, 19:8, 30:16)

KK RMU "Banovići": Zeljković 17, Lačić 10, Prokić 13, Dž. Ikanović 14, Marković 19, A. Ikanović 10, Mesić, Ibrić, Popović 4, Hasanbegović, Kurtić, Dragičević. Trener: Slaviša Ožegović.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 27, Gudelj 12, Dostinić 4, Milaković 14, Radovanović 2, Krivokapić 8, Tasovac, Benderać, M. Daković, Škrivan 2, Šapurić, Putica. Trener: Milorad Nadaždin.

Izvor:trebinjelivce.info