Sloga bolja od imenjaka iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja

DOBOJ – OSJEČANI – Rukometaši Sloge na svom terenu savladali su imenjaka iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja rezultatom 28:25. Dobojlije su do pobjede došle boljom igrom u drugom poluvremenu.

Gosti su od početka zaigrali čvrsto u odbrani, a u napadu su igrali do granice pasivnog. U prvih sedam minuta igralo se gol za gol. Onda gosti za tri minuta prave seriju 3:0 za vođstvo 6:3. U 12.minutu gosti su imali vođstvo 8:4. Gosti su održavali tri gola prednosti do 24.minuta. A onda Dobojlije sa dva uzastopna gola dolaze na gol zaostatka 12:13. Gosti ipak na odmor odlaze sa dva gola viška 14:12.

U nastavku domaća Sloga je zaigrala znatno bolje.  U 35.minutu dobojska Sloga dolazi ponovo na samo gol zaostatka 14:15. Gosti uzvraćaju sa dva gola u seriji za povećanje prednosti 17:14. Gosti su održavali vođstvo do 45.minuta kada su vodili 20:19. U posljednjih 15 minuta dobojska Sloga odigrala je odlično, preuzeli su sve u svoje ruke. Dobojlije dolaze do preokreta u 49.minutu kada su serijom 3:0 poveli 22:20.Bilo je to prvo vođstvo domaćeg tima nakon početnih 1:0. Dobojska Sloga je tada igrala u transu, sa nova tri uzastopna gola odlaze na 25:21 (52.minut), U 57.minutu Sloga iz Doboja nastavlja da igra u seriji, ponovo veže tri gola za 28:22. U preostalom vremenu do kraja gosti su koristili odbrane svog golmana Čabera i ublažili poraz 28:25.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Gleb Černov sa 7 i Arsenije Bubić sa 4 gola. Kod gostiju najefikasniji su bili Božidar Simić sa 10 i Radovan Uljarević sa 6 golova. Dobojska Sloga u narednom kolu igra srpski derbi koji će po svemu sudeći odlučiti jesenjeg šampiona Premijer lige Bosne i Hercegovine.

-Znali smo da će biti teška utakmica, spremali smo se sedam dana i znali smo s kim igramo. Igraju jako dobro u odbrani. Danas su bili malo oslabljeni nedolaskom Biljake, ali to se nije osjetilo u igri. Mi smo prvo poluvrijeme bili dosta mekani u fazi odbrane, trebali smo to bolje. U poluvremenu smo se dogovorili pojačali smo čvrstinu u odbrani. Polako se njihova prednost topila i na kraju je to rezultovalo našom pobjedom. Od početka govorim da li ćemo biti prvi ili nećemo to nama nije toliko bitno, mada bi svi voljeli da se to desi. Regenerisat ćemo se nakon ove utakmice u kojoj smo se dosta potrošili. Borac je se takođe potrošio protiv predstavnika Kosova. Očekujem jednu dobru utakmicu. Sezona je bila duga, protiv njih biće 15 utakmica u sezoni. To je jedna utakmica u kojoj se odlučuje jesenji prvak i nastojat ćemo da dobijemo. –rekao je Mario Kelentrić trener Sloge.

SLOGA (D) – SLOGA (GV/U) 28:25 (12:14)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“. Bez gledalaca. Sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (oba iz Kozarske Dubice). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga (D) 3(3), Sloga (GV/U) 4(4). Isključenja: Sloga (D) -, Sloga (GV/U) 10 minuta.

SLOGA (D): Bogdanović (5 odbrana), Stojanović, Đurđević 2, Maksimović, Tulendić, Perović 3(3), Vladimir Stanković 3, Bubić 4, Dejanović (3 odbrana), Zekić 3, Knežević 3, Kajumov, Miličević, Černov 7, Iunin 3, Mišanović. Trener:  Mario Kelentrić,

SLOGA (GV/U): Destanović, Halebić 4, Štrkalj, Ajdin Demirović, Dedić 1, Gudić 1, Ljutić, Čaluk, Čaber (9 odbrana), Pokvić 2, Simić 10, Uljarević 6, Šaravanja 1, Amer Demirović. Trener: Aleksandar Radosavljević.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća