Ćorić sanja Olimpijske igre

Devetnaestogodišnji Nikola Ćorić iz Istočnog Sarajeva ima svoju veliku želju, da se nađe na Olimpijskim igrama.

Ovaj mladi strijelac, sa tek napunjenih devetnaest godina u oktobru, član je Streljačkog kluba "Sarajevo" iz Sarajeva, čiji je trener proslavljeni bosanskohercegovački sportista, višestruki učesnik Olimpijskih igara, Nedžad Fazlija. Streljaštvom se počeo baviti 2015. godine, a u svojoj riznici trofeja već ima pozamašan broj nagrada i medalja.

U 2020. godini je postao prvak Bosne i Hercegovine za seniore, a bio je i član ekipe Sarajeva koja je osvojila 25. titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Godinu dana ranije postao je prvak BiH za kadete, a uz to je oborio i državni rekord BiH sa 408.9 krugova. Bio je i drugoplasirani na juniorskom prvenstvuv BiH.

Pred Nikolom je zasigurno svijetla streljačka budućnost, a uz njegovo zalaganje i rad ni Olimpijske igre nisu daleko.