Stefan Lopatić i Anastasija Vojinović nastupili na Evropskom prvenstvu u biatlonu

Monika Hojniš evropska prvakinja

Dvoje reprezentativaca Bosne i Hercegovine nastupilo je danas prvog dana Evropskog prvenstva u biatlonu koje se održava u poljskom Dušnjiki Zdroju.

Kod muškaraca je vožena trka na 20 kilometara, a nastupio je naš Stefan Lopatić koji je sa vremenom 1:12:15.7 zauzeo 137. mjesto od ukupno 142 takmičara koja su krenula u trku. Zaostao je on 20 minuta i 11 sekundi za pobjednikom Andrejsom Rastrogujevsom iz Latvije, a na četiri gađanja je promašio osam meta.

Jedina predstavnica u ženskoj konkurenciji na 15 kilometara bila je Anastasija Vojinović, a ona je zauzela posljednje, 118. mjesto, sa vremenom sporijim 22 minute i 37 sekundi za pobjednicom Monikom Hojniš Starega iz Poljske. Anastasija je promašila devet meta na četiri gađanja.

Evropsko prvenstvo nastavlja se u petak trkama sprinta na 7.5 kilometara kod djevojaka, odnosno 10 kod muškaraca.