Čelik savladao Mladost

Mladost - Čelik

MRKONjIĆ GRAD - Košarkaši Mladosti poraženi su u Mrkonjić Gradu od Čelika 93:90.

U dramatičnoj utakmici, koja je imala dva produžetka gost iz Zenice, u završnici drugog bili su smireniji i zabilježili važan trijumf  koji ih je „zacementirao“ se u vrhu tabele.

S druge strane košarkaši Mladsti imaju skor od šet pobjeda i deset poraza i dalje se nalaze u opasnoj zoni. I u narednim mečevima moraju juriti pobjede, kako bi „uplovili“ u mirnu luku.

Meč je u regularnom dijelu završen 69:69, mada su domaći košarkaši prokockali dva napada i nisu iskoristili slobodna bacanja za pobjedu.

U prvi produžetak 79:79 i opet loša završnica domaćih  košarakaša.

U drugom produžetku sjajno otvaranje košarkaša Mladosti, koji dva minut prije kraja imaju plus pet 86:81. I onda u završnici  brzopletost i početničke greške i poraz koji boli.

U domaćem sastavu Nemanja Milošević postigao je 24, Đoko Šalić 18,  a kod gostiju Ermin Dedić 31 i Ranko Križanović  25  poena.

Treneru Mladosti Ninoslavu Miloševiću, teško je pao poraz i gubitak bodova na domaćem parketu.

-Nakon totalno otvrene utakmice gosti su imali više. Mi smo prokocakali priliku da meč dobijemo u regularnom dijelu i prvom produžetku. Bilo je mnogo brzopletosti i grešaka koju su nam presudile. Ostaja nam da i dalje radim i vjerujem da rezultati neće izostati- kaže Milošević.

Trener gostiju Josip Pandža sijao je od sreće zbog pobjede svoje ekipe.

-Spekutlarna utakmica. Puna drame na parketu. Imali smo više sreće i smirenosti da u završnici drugog produžetka dođemo do pobjede. Mladost ima odličan tim i želim im mnogo uspjeha u nastavku šampionata. Mi i dalje nastavljamo sa dobrim igrama i ostajemo u vrhu tabele- kaže Pandža.