Prvi poraz Sloge (FOTO)

Sloga - Vis Sim bau 1:3

DOBOJ – Fudbaleri Sloge odigrali su treću pripremnu utakmicu i nakon dva remija doživjeli su prvi poraz. Slavila je ekipa Vis Sim bau iz Kosove rezultatom 3:1.

Sloga je pružila dobru igru u prvom poluvremenu, a dobro su igrali sve do 62.minuta. Presudio je veći roster tima iz Kosove. Domaći su poveli 1:0 u 52.minutu, olično je loptu u prostor dao novajlija Savić, utrčao je mladi Obrad Starčević zaobišao golmana i loptu pospremio u praznu mrežu. Deset minuta kasnije dobar udarac gostiju brani Igor Marković. Samo dva minuta kasnije Vis Sim bau stiže do izjednačenja a strijelac je bio Žerić. Do potpunog preokreta izabranici Mrgude stižu u 71.minutu preko Dine Dizdarevića.U 77.minutu dosuđen je jedanaesterac za Vis Sim bau koji je uspješno realizovao Hasić za 3:1 čime je zapečatio pobjedu svom timu.

-Naša treća pripremna utakmica, protivnik je bila Sloga. Dali smo šansu 24 igrača u dva poluvremena svi su dobili priliku. Sigurno da ima puno grešaka i stvari na kojima moramo raditi. Već od sljedeće utakmice moramo formirati tih nekih 11 igrača, eventualno 15 koji će nastupiti. Moramo početi sa uigravanjem, mislim da imamo dovoljno vremena. Nismo u prethodne dvije sedmice uradili ni jedan taktički trening to ćemo raditi u narednom periodu. Čestitao bi objema ekipama i ekipi Sloge i našim igračima. Najbitnije je da nismo doživjeli ni jednu povredu. –rekao je Ajdin Mrguda trener Vis Sim bau.

Strateg Sloge može biti zadovoljan igrrom svojih momaka protiv izuzetno dobrog federalnog prvoligaša.

-Bilo je za očekivati ovakav ishod i ja bi čestitao ekipi Vis Sim bau.Stvarno je to jedna sjajna ekipa. Nemam primjedbi svojim igračima, prvih 60 minuta mi smo igrali odlično. U prvih 15 minuta drugog  dijela izvršili smo presing i postigli gol. Sloga nema roster od 24 ista igrača kao Vis. Osjeti se razlika kad se napravi zamjena. Mislim da možemo puno, ekipa je dobra. Problem je veliki broj odlazaka, nekoliko igrača je došlo. Moramo poraditi na rosteru mi nemamo veliki broj igrača u manevru. Očekujem da ćemo biti prava ekipa u proljećnom dijelu prvenstva. Ovo je 20 dana priprema i ne gledam na rezultat. Rezultat ne bi bio ovako ubjedljiv da se nisu dešavale neke stvari na terenu. Ekipa Vis je daleko kvalitetnija u ovom momentu. Potrebno nam je još dva igrača da bi priču zaokružili. Pošto radimo na plastičnoj podlozi dešavaju se povrede. Od ranije Janković već  dugo vuče povredu, vjerovatno će na operaciju, na njega sigurno nećemo računati na proljeće. Nemanja Marković ima povredu tetive. Danas Vasiljević dobio hematom kod udarca i izvršio sam prinudnu izmjenu. U fudbalu se na to ne može uticati, zato je potreban širok roster. Izvućemo maksimum i ko god da igra pružit će to , za mene je moja ekipa najbolja. –rekao je Milan Draganović trener Sloge.

SLOGA – VIS SIM BAU 1:3 (0:0)

Strijelci: 1:0 Starčević u 52, 1:1 Žerić u 64, 1:2 Dizdarević u 71, 1:3 Hasić (iz jedanaesterca) u 77.minutu. Pomoćni teren stadiona „Luke“ sa vještačkom travom. Glavni sudija: Darko Vukojević (Doboj). Pomoćnici: Arnel Novalić (Doboj Istok) i Davor Maksimović (Doboj).

SLOGA: Igor Marković, Nikolić, Vasiljević (od 27.minuta Hadžimujić), Ristić, Komljenović, Savić, Golubović (od 46. Buljubašić), Đuranović, Perić, Aljetić, Trifković (od 46. Starčević). Igrali su još: Tomić, Cetić, Nestorović, Miljić, Andrić, Vukmirović. Trener: Milan Draganović.

VIS SIM BAU: Mustavstačević, Konjalić, Beširević, Pandža, Berbić, Kalesić, Smajić, Hadžikadunić, Mahmutović, Petrović, Isaković. Igrali su još: Kragić, Stafić, Šero, Žerić, Jamak, Huseinspahić, Kovač, Hasić, Travančić, Tomaš, Mujanović, Dizdarević. Trener: Ajdin Mrguda