Sloboda srušila Podgrmeč

Sloboda MG - Podgrmeč

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada svladali su u Krupi na Vrbasu federalnog drugoligaša Podgrmeč iz Sanskog Mosta sa 4:0. Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, jer su u drugom poluvremenu dominirali na terenu, u svim segmentima igre.

Sloboda je povela u 60 minutu golom centarhalfa Emilka Jankovića, na 2:0 povisio je Ognjen Soldat u 80 minuti. Tačku na pobjedu Mrkonjićana stavio je Srđan Mrzić golovima u 81. i 87. minuti.

Utakmica  je bila dosta dinamična i sa dosta šansi sa obje strane. Sloboda je dominirala u drugom poluvremenu, kada je do izražaja došao kvalitet tima i bolja fizička pripremljenost fudbalarea. Inače, u prvom poluvremenu igra je bila izjednačena, ali bez golova, mada je bilo prilika.   Šef stručne štaba Slobode Igor Mirkjović, zadovoljanj je pobjedom i gorm svoje ekipe u drugom poluvremenu.

-Dobro je, ali možemo i moramo još bolje! Prvo poluvrijeme odigrali smo poprilično loše, ispod našeg standarda, uz jednu pogođenu prečku Pere Miladinovića. U drugom poluvremenu, druga priča na treneu i bolja igra. Do izražaja je došla naša bolja fizička sprema. Kada smo otvorili utakmicu golom Jankovića, poslije toga je sve došlo na svoje mjesto i šanse su se redale kao na traci. Golom Ognjena Soldata i dva gola Stefana Mrzića zasluženo stižemo do ubjedljive pobijede. Zahvaljujemo se gostima iz Sanskog Mosta na fer igri i dobroj utakmici - kaže Mirković.

Fudbaleri Slobode, generalnu probu pred početak šampionata u Drugoj ligi - grupa „Zapad“ imaće najvjerovatnije, u subotu protiv prvoligaša Borca iz Kozarske Dubice.

Brekovica 78 0 : 1 Podgrmeč
Sloga 1 : 0 Rudar
Vitez 0 : 2 Krajina