Olimpik savladao Slobodu

Stručni štab Olimpika

Olimpik je u posljednjoj utakmici 21. kola Premijer lige BiH savladao Slobodu sa 2:0.

Vukovi su odigrali fantastičan meč u kojem su od prve minute dominirali i jasno pokazali da više žele pobjedu.

Prvu priliku su imali već u prvoj minuti kada je Lekanić ubacio loptu sa desne strane, ali je golman Slobode ispred Handžića izbio loptu u polje. Tri minute kasnije nova opasna situacija pred golom Slobode, nakon solo akcije Farisa Handžića lopta dolazi do Bajraktarevića čiji udarac sa 20 metara odlazi malo pored gola.

Nagrada za dobru igru dolazi u petoj minuti susreta kada Olimpik stiže do vodstva. Čurjurić je ubacio iz slobodnog udarca sa lijeve strane, a Gavrić glavom savladao Golubovića za 1:0.

Nakon toga je uslijedio period igre gdje nije bilo zanimljivih dešavanja na terenu, da bi u 27. minuti Olimpik ponovo zaprijetio. Faris Handžić je prošao s lijeve strane, dodao za Čurjurića čiji šut brani golman Tuzlaka.

Igrala se 36. minuta kada je Sloboda imala prvu priliku, ali je udarac Beganovića otišao pored gola.

Do kraja prvog poluvremena Olimpik je imao još jednu šansu kada je šutirao Osmanović iskosa, ali Golubović odbranio njegov udarac.

I drugo poluvrijeme Olimpik započinje bolje, a igrala se 54. minuta kada su Vukovi udvostručili prednost. Od početka drugog dijela, Sloboda je krenula nešto ofanzivnije, ali Olimpik je iz prelijepo odigranog napada udvostručio prednost.

Učestvovalo je u akciji više igrača, a na kraju je preciznim udarcem Faris Handžić koji je igrao jako dobar meč pogodio za svoj tim.

Tek što je pogodio, Handžić je izborio i penal za Olimpik, a Golubović brani udarac Osmanovića sa bijele tačke i ostavlja svoj tim u životu.

61. minuti nakon još jednog dobrog napada, Olimpik pogađa stativu. Silovito je šutirao Bajraktarević sa distance, ali njegov udarac je ipak bio malo neprecizan. Isti igrač je probao i u 66. minuti, ali lopta je otišla pored gola.

Nakon vrhunske kombinacije Farisa Handžića i Natana Kruza, Brazilac odigrava povratnu loptu do Bajraktarevića, a njegov treći uzastopni udarac brani Golubović. Igrala se 69. minuta.

Do kraja susreta Sloboda je imala jedan pokušaj preko Resića, ali je Olimpik sve u svemu rutinski priveo susret kraju i došao do apsolutno zaslužene pobjede.

Radnik 3 : 1 Mladost
Velež 2 : 0 Borac
Olimpik 2 : 0 Sloboda
Tuzla City 2 : 0 Željezničar
Sarajevo 0 : 1 Zrinjski
Krupa 1 : 1 Široki Brijeg