Poraz Redinga, pobjede Noriča i Barnslija

Fudbaleri Redinga doživjeli su poraz u 37. kolu Čempionšipa. Li Bojer bio je koban po Paunovićevu ekipu te je na debiju na klupi Birmingema slavio sa 2-1.

Domaći su sjajno otvorili meč te su golom Jutkieviča poveli sa 1-0. Međutim, do poluvremena su gosti došli do izjednačenja a strijelac je bio Meite. U nastavku je Reding djelovao kao bolja ekipa ali je Din donio novu prednost Birmingemu. U završnici susreta, Olise i Puškaš su imali sjajne šanse ali je Eteridž odbranio oba puta te je sačuvao pobjedu svoje ekipe.

Reding je i pored poraza ostao u plej of zoni i šesti su dok je Birmingem napravio bitan korak ka opstanku.

Lider na tabeli, ekipa Noriča, došao je do nove pobjede. Norič je u gostima bio bolji od Notingema sa 2-0. Golove za goste dali su Puki i Dauvel.

Do bitne pobjede u borbi za plej of došao je Barnsli. Ekipa Valeriana Ismalea savladala je Vikomb u gostima sa 3-1. Poveo je Barnsli u prvom poluvremenu a strijelac je bio Vodrou iz penala. U nastavku, Dajk pogađa za 2-0. Iako je Movat dobio crveni, Dajk je pogodio za 3-0. Domaći su sa igračem više samo ublažili poraz a gol je dao Ikpecu.

AFC Bournemouth 3 : 0 Swansea City
Cardiff City 0 : 0 Stoke City
Derby County 2 : 2 Brentford
Luton Town 2 : 0 Coventry City
Middlesbrough 2 : 0 Preston North End
Rotherham United 1 : 4 Watford
Birmingham City 2 : 1 Reading
Blackburn Rovers 0 : 0 Bristol City