Sloga, Gornji Vakuf / Uskoplje
U subotu i nedjelju 17. i 18. aprila igraju se utakmice 19. kola Druge lige FBiH, grupa „Jug“, lider Ljubuški poslije kiksa u Pothumu kod Livna je domaćin Brotnjo Čitluku, Klis Rami, Grude Kamešnici, Neum Bjelopoljcu i Stolac Turbini.
Derbi kola se igra u Livnu gdje se sastaju domaći sastav Troglav 1918, 30 bodova i drugoplasirana Sloga, 31 bod, koja je u sjajnoj seriji, u posljednjih 9 kola su bez poraza, zabilježili su sedam pobjeda, kod kuće, Stolac 4:0, Rama 3:2, Bjelopoljac 4:1, Neum 3:0, u gostima, Brotnjo Čiltluk 2:0, Tomislav 4:2, Grude 2:1, dva remija, Turbina 2:2 i Kamešnica 1:1 u gostima, uz gol razliku, 25 data i samo 9 primljenih golova. Posljednji poraz su doživjeli u Ljubuškom od istoimene domaće ekipe 14. oktobra 2020. godine.
Subota, 17. april u 16:30 sati,
Stolac: NK Stolac - FK Turbina, glavni sudija: Marko Odak (Čitluk), pomoćnici: Oliver Kožul (Široki Brijeg) i Darijo Lovrić (Široko Brijeg), delegat: Ivko Kračičić (Biletić Polje).
Nedjelja, 18. april u 16:30 sati,
Buturović Polje: FK Klis - NK Rama, Vedad Begluk(Mostar), Luka Smoljo (Kupres) i Toni Jelonjić (Mostar), Boro Posavac (Gornji Vakuf/Uskoplje).
Ljubuški: NK Ljubuški - Brotnjo Čitluk, Goran Kolobara, Aldin Žetica i Merima Tanović , Igor Mehler, svi Mostar.
Neum: NK Neum - FK Bjelopoljac, Elmedin Padalović (Buturović Polje - Konjic), Said Padalović (Buturović Polje-Konjic) i Matej Bevanda (Čitluk), Samir Spahalić (Mostar).
Livno: NK Troglav 1918-NK Sloga, Denis Limov (Gabela), Luka Papac (Livno) i Ivan Ljubić (Mostar), Mate Madžar (Livno).
Grude: NK Grude - NK Kamešnica, Vinko Perić, Anel Puce i Muamer Memić , svi Mostar, Dražen Mustapić (Široki Brijeg).
Slobodna ekipa, NK Tomislav.
Klis | 1 : 0 | Grude |
Troglav 1918 | 4 : 1 | Neum |
Stolac | 0 : 2 | Tomislav |
Turbina | 4 : 2 | Bjelopoljac |
Sloga | 2 : 1 | Kamešnica |
Rama | 2 : 2 | Brotnjo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Ljubuški | 24 | 18 | 4 | 2 | 58 | |
2 | Klis | 24 | 14 | 4 | 6 | 46 | |
3 | Tomislav | 24 | 14 | 2 | 8 | 44 | |
4 | Sloga | 24 | 13 | 5 | 6 | 44 | |
5 | Grude | 24 | 14 | 1 | 9 | 43 | |
6 | Neum | 24 | 12 | 5 | 7 | 41 | |
7 | Troglav 1918 | 24 | 11 | 4 | 9 | 37 | |
8 | Turbina | 24 | 8 | 6 | 10 | 30 | |
9 | Rama | 24 | 9 | 3 | 12 | 30 | |
10 | Brotnjo | 24 | 5 | 6 | 13 | 21 | |
11 | Stolac | 24 | 6 | 1 | 17 | 19 | |
12 | Bjelopoljac | 24 | 5 | 3 | 16 | 18 | |
13 | Kamešnica | 24 | 3 | 4 | 17 | 13 |