Zrinjski do rutinske pobjede protiv Olimpika

Nakon što su u prošloj domaćoj utakmici Vukovi sa Otoke uspjeli da u posljednjim sekundama otkinu jedan bod Veležu, u ovom kolu dočekali su drugi mostarski tim -  Zrinjski. Duel je ovo dvije ekipe koje su u potpuno različitim pozicijama. Olimpik grčevito pokušava da spasi status premijerligaša, dok se Zrinjski bori za sami vrh tabele i izlazak na euro-scenu.

Odlično otvaranje susreta gledali smo danas na stadionu "Asim Ferhatović-Hase". Prva poluprilika pripala je Olimpiku. Hasanović je sa četrdesetak metara šutirao snažno, ali je lopta otišla preko gola. Ipak, Zrinjski stiže do vodstva već u 9. minutu. Iz slobodnjaka sa vrha šesnaesterca Filipović sjajno pogađa desni gornji ugao gola Kačavende.

Već u 11. minuti Olimpik odgovara, šut Čurjurića sa 30ak metara odsjeda samo na stativi. Veliku šansu u 24. min. propustio je Osmanović, tačnije Varvodić mu je odbranio šut sa 10 metara. Prethodno je jednu dubinsku luptu Hasanović glavom prelijepo spustio i tako izbacio napadača Olimpika u stopostotnu šansu. Još jedna prilika za Olimpik propala je u 30. min, kada je štoper Horić glavom šutirao preko gola. Potom u 33. još jedan šut Čurjurića, ovoga puta iz šesnaesterca. Bila je to lijepa pozicija ali je šut otiša visoko iznad prečke. Do kraja poluvremena bez većih prilika na obje strane. Bilježimo još samo šut Filipovića u drugoj minuti nadoknade, koji je išao pod prečku, ali po sredini gola, pa je to Kačavenda bez većih problema odbranio. Ostalo je 1-0 za Zrinjski.

Na otvaranju drugog poluvremena Zrinjski jako brzo poduplava vođstvo. Nakon slobodnog udarca sa desne strane u 48. min, centaršut je uputio Filipović, lopta pronalazi stopera Magdića na 5 metara od gola, a on rutinski pogađa za 2-0. Do prilike u drugom dijelu Olimpik dolazi tek u 56. min. ostao je sam Lekanić na desnoj strani u šesnaestercu Zrinjskog, ali onda je uputio loš centaršut prema Osmanoviću, pa je propala još jedna jako dobra šansa za domaće.

Isti igrač šutirao je i u 61. min nakon centaršuta Čurjurića, ali po sredini gola pa nije bilo problema za golmana Varvodića. Gosti su potom, svjesno ili nesvjesno prepustili Olimpiku posjed lopte, više se fokusirajući na odbranu svoga gola, međutim domaći nisu uspjevali da stvore bolju priliku. Tako je bilo do same završnice susreta, Vukovi su imali posjed lopte oko 60% na svojoj strani, ali se iz njega izrodilo samo nekoliko bezopasnih dalekometnih udaraca. I onda u posljednjoj minuti regularnog dijela stiže kazna. Zrinjski istrčava odličnu kontru preko rezerviste Todorovića, koji odlično asistira potpuno samom ispred gola Ivančiću. Napadaču gostiju, koji je također ušao sa klupe, nije bilo teško da zabije za 3-0. Bio je to i krajnji ishod meča.

FK Olimpik Sarajevo - HŠK Zrinjski Mostar 0-3 (0-1) Filipović 9', Magdić 48', Ivančić 90'.

Olimpik: Kačavenda, Milović, Perišić, Horić, Isić, Hasanović, Gavrić, Čurjurić, Lekanić, Handžić, Osmanović.

Na klupi: Hadžić, Bajraktarević, Karić, Mahmutović, Cruz, Hadžanović, Imamović, Dujmović i Šišić.

Žuti: Horić 8, Čurjurić 10', Isić 42'.

Zrinjski: Varvodić, Ćorluka, Bekić, Magdić, Jakovljević, Zlomislić, Enin, Juranović, Filipović, Bilbija, Mašić.

Na klupi: Soldo, Bašić, Ivančić, Todorović, Govedarica, Trebotić, Marušić, Gačić i Tičinović.

Žuti kartoni: Zlomislić 3', Bilbija 20', Ćorluka 26'.

Krupa 1 : 0 Sloboda
Mladost 2 : 0 Tuzla City