Ludnica u Tuzli: Libero nakon preokreta u finalu

SFK Libero Goražde

Meč polufinala baraža Prve ženske lige Federacije Bosne i Hercegovine u kojoj su se sastali domaća Sloboda Tuzla i gostujuća ekipa SFK Libero Goražde opravdao je sva očekivanja kada je u pitanju fudbal. Sloboda je vodila dva puta na meču, bila nadomak plasmana u veliko finale dogiravanja, a onda se desilo nešto o čemu će se dugo dogovoriti.

SFK Libero Goražde je napravio veliki preokret i plasirao se u finale, gdje će snage odmjeriti protiv Širokog Brijega sa kojima su dva puta ove sezone odmjerili snage i u prvenstvu, sada će još dva puta igrati protiv njih, s obzirom da se finale igra na dva meča.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i prvu šansu stvorio u 10. minutu preko Zolotić, ali je ona šutirala pored gola. U 23. minutu Sloboda je povela preko Jasmine Milkunić, koja je pronašla put do mreže i to je 1:0 za izabranice Armina Mujezinovića.

Gost je deset minuta kasnije uzvratio preko Milene Đurđević, koja je potvrdila još jednom da se nalazi u veoma dobroj formi ove sezone, a ni ovoga puta joj nije bilo teško zatresti mrežu za 1:1 što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku utakmice, igralo se otvoreno sa obe strane. Sloboda je povela u 73. minutu preo Matee Topalović, koja se sjajno snašla i odlično pogodila mrežu Čorbadžić za prednost od 2:1. Ipak, nije dugo gost čekao na gol.

Izmjenu koju je napravio trener Senad Hubjer donijela je rezultatski preokret. Andrea Tea Davidović je ušla u drugom poluvremenu, a u 75. minutu donijela i izjednačenje za potpunu neizvjesnu završnicu na Tušnju. Poslije tog pogotka, igračice Libera kao da su dobile na samopouzdanju i vjerovale da mogu ovdje doći do potpunog preokreta. To im se na kraju i isplatilo. U 82. minutu grešku jedne fudbalerke Slobode iskoristila je Lejla Hrelja i pogodila za veliki preokret gošći iz Goražda i nezapamčeno slavlje i plasman u finale.

Sloboda Tuzla - SFK Libero Goražde 2:3 (1:1).
Stadion: Tušanj.