Bod Zrinjskom, bod Veležu

Zrinjski - Mostar / Fejsbuk

U okviru 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Pod Bijelim brijegom u Mostaru svoje snage su odmjerili HŠK Zrinjski i FK Velež. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:1.

Mostarski derbi je večeras ispunio očekivanja gledalaca, pa se na prvu pravu priliku čekalo samo četiri minute utakmice. U četvrtoj minuti Velež je zaprijetio preko Radovca, ali je njegov udarac završio u rukama Varvodića.

U 33. minuti utakmice Zrinjski je ponovo imao nevjerovatnu priliku, ovoga puta Trebotić izvodi jedan prekid, a lopta nakon odbitka "pleše" po gol loniji, ali ipak i ne prelazi u mrežu Rođenih. Propust Zrinjskog kod ove prilike kaznio je Velež do kraja prvog poluvremena.

Igrala se 42. minuta utakmice kada je Brandao iskoristio grešku Bekića te osvojio jednu loptu te istu proslijdio za Vehabovića. Vehabović je odličnim driblingom prevario Jakovljevića i sjajnim udarcem lijevom nogom pogodio mrežu Plemića za 0:1 što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Zrinjski je krenuo po izjednačujući pogodak, a do istog je došao već u 55. minuti utakmice. Nakon jednog kornera Rođenih uslijedila je nevjerovatna kontra Plemića. Juranović je proigrao u kaznenom prostoru Bilbiju koji iz prve šutira i pogađa za 1:1.

Samo sedam minuta kasnije Bilbija ponovo šutira, ali ovoga puta pored stative gola Bogdanovića.  Bilbija je itekako bio motivisan u drugom poluvremenu, pa je tako i u 68. minuti utakmice ponovo zaprijetio, ovaj put glavom, ali i ovoga puta bio je neprecizan.

U drugom dijelu drugog poluvremena Zrinjski je bio mnogo bolji protivnik. Prvo je u 76. minuti utakmice Škrbić šutirao snažno, ali ipak Bogdanović brani njegov udarac. Samo nekoliko minuta kasnije i Juranović je odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je sjajno reagovao ponovo Bogdanović.

Najbolju šansu za Zrinjski u nastavku imao je Tičinović u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena. Nakon lopte Juranovića na drugoj stativi loptu je dočekao Tičinović koji je na prazan gol pogodio stativu sa vanjske strane i tako propustio šansu da postane heroj Plemića.

HŠK Zrinjski - FK Velež 1:1

Strijelci: Vehabović 41' 0:1; Bilbija 55' 1:1

Sudija: Elvis Mujić (Banovići)

Žuti kartoni: Bekić, Bilbija (Zrinjski); Zvonić, Hasanović, Radović, Dudić (Velež)

HŠK Zrinjski: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić, Todorović (Tičinović 45.), Mašić (Škrbić 70.), Bekić, Jakovljević, Trebotić, Magdić, Juranović, Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.

FK Velež: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Pršeš (Radović 45.), Ćosić, Georgijević (Zubanović 88.), Brandao (Cvijanović 64.), Dario, Hasanović (Osmić 74.), Vehabović (Behram 88.), Radovac. Trener: Feđa Dudić.

Borac 1 : 0 Krupa
Zrinjski 1 : 1 Velež