Korak do savršenog skora: Bosna protiv Zrinjskog došla do 19 pobjede u nizu

Još jedno kolo ostalo je da se odigra u Prvoj ligi FBiH-Jug, a prvoplasirani na tabeli i osvajač promocije u viši rang je već odavno poznat - to je ekipa Bosne iz Sarajeva.

U predzadnjem, 19. kolu, Bosna je na domaćem terenu, u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu ostvarila još jednu pobjedu. Poražena je ovoga puta ekipa Zrinjskog iz Mostara, a "Studentima" je to bila 19. pobjeda iz isto toliko utakmica.

Do pobjede je bordo tim došao bez većih problema, vodivši kroz praktično čitav tok meča.  Prvotimci Bosne napravili su u prvih 20-ak minuta dovoljnu rezultatsku zalihu, pa je trener Zuhdija Korkarić već tada "promješao karte" i priliku dao svim igračima iz rostera. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 18 -13, što je bila dovoljna prednost za konačnu pobjedu. Omladinci Bosne, od kojih su većina 2003. godište i mlađi, iznijeli su teret seniorskog rukometa u drugom poluvremenu. Napravili su čak rezultatski egal (15-15), te tako održali prednost od pet golova razlike. Utakmica je završila rezultatom 33-28.

Najbolji pojedinci kod Bosne bili su mladi: Amar Korkarić sa 9 postignutih pogodaka; te Amar Herić i Sanjin Božić sa po 4. Isti učinak, od čak 9 postignutih golova, na drugoj strani, za Zrinjski je ostvario Filip Rosić, a pratili su ga Matej Kolobarić sa 5 i Marko Drmać sa 4.

Rukometaši Bosne će svoj savršeni skor, odnosno 20. pobjedu u nizu, tražiti u posljednjem kolu u kojem opet igraju u Sarajevu, ali u gostima kod RK "Respect". Tim Zrinjskog u posljednjoj ovosezonskoj utakmici došekuje jop jedan sarajevski klub - RK Briješće.

ORK Bosna Sarajevo - HMRK Zrinjski 33-28 (18-13)

Bosna: Tahirović 1, Korkarić 9, Kurtović, Ahić, Denjo, Malagić, Mrda 3, Božić 4, Salčinović 1, Herić 4, Toromanović 3, Raonić 1, Mutapčić, Mimić 1, Vražalić 3, Omanović 3.

Sedmerci: 6/6; Isključenja: 6 min.

Zrinjski: Nikolić, Babić, Drmać 4, Matić 3, Brkić 1, Bevanda, Rosić  F. 9, Ereš 3, Rosić L., Mihaljević 2, Lovrić, Ramljak 1, Vladić, Jukić, Kolobarić 5.

Sedmerci: 5/8; Isključenja: 6 min.

Briješće 36 : 33 Međugorje
Bosna 33 : 28 Zrinjski
Velež 29 : 25 RK Respect