Zadbje kolo odlučuje o baražu

Velika borba u donjem dijelu tabele u posljednjem kolu Telekom 1.CFL.

Pobjedom nad Petrovcem rezultatom 2:0, fudbaleri Zete i matematički su izborili opstanak u ligi. Golove za ekipu iz Golubovaca postigli su Matija Lambulić u 44. i Ivan Vukčević u 67. minutu, čime su Zetu doveli na tri boda iznad zone baraža uoči posljednjeg kola.

Blizu cilja je i Iskra, nakon trijumfa nad Rudarom - 2:0, golovima Milana Đurišića i Bogdana Milića. Danilovgrađani će u posljednjem kolu igrati sa Jezerom i pobjedom u tom duelu znači siguran opstanak. Sa druge strane, Rudar će u 36. kolu dočekati Podgoricu i tražiti bodove za izbjegavanje baraža.

Plasmanu u baraž i dalje se nada posljednjeplasirani OFK Titograd, koji je u večerašnjem meču bio bolji od Dečića sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Bojan Roganović u 65. minutu. ,,Fenjeraš“ je trenutno na tri boda zaostaka za Petrovcem, pa mu za izbjegavanje ispadanja treba pobjeda nad Sutjeskom u Nikšiću, kao i da direktni konkurent izgubi od Dečića.

Na Gradskom stadionu u Podgorici viđeno je pet golova i to sve u prvom poluvremenu. Budućnost je primila pehar namijenjen šampionu Crne Gore, poslije čega je sa 3:2 savladala Jezero. Nakon samo 11 minuta bilo je 3:0 za Podgoričane, da bi gosti do pauze postigli dva gola i stigli na korak od egala. Ipak, nijesu uspjeli da izjednače, pa će u posljednjem kolu tražiti bar bod na gostovanju Iskri kako bi izbjegli baraž za ostanak u Telekom 1.CFL.