Remi Borca i Slobode

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode u prijateljskoj utakmici u Banjaluci, odigrali su neriješeno 1: 1 sa premjerligašem Borcem.

Bila je to odlična fudbalska predstava u koji su Mrkonjićani dobro parirali Banjalučanima, koji su u ovom meču igrali u kombinovanom sastavu.

S fudbalerima koji nisu igrali u Posušju i koji imaju manju minutažu u prvensteveni mečevima.

Gol za Slobodu postigao je štoper Duško Mitrić, koji se u tim vratio nakon duže pauze zbog povrede. Igrao se treći minut. Sjajna akcija Slobode, povratna lopta brzonog Srđana Mrzića na koju natrčava Mirić i šalje je neodbranjivo pod prečku.

Istini za volju domaći fudbaleri imali su nekoliko prilika za pogodak, a promašili su i penal. Ipak, uspjeli su da izjednače. Sve u svemu dobra fudbalska predstava, koja će trenerima poslužiti u pripremi ekipa za prvenstvene utakmice.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, zadovoljan je igrom svoje ekipe i rezultatom.

-Odigrali smo jednu dobru utakmicu, kao da je bila prvenstvena. Zadovoljan sam igrom, ali uvijek ima prostora za napredak. Nismo imali u planu da igramo još jednu kontrolu utakmicu ove sedmice. Ali smo na poziv naših sportskih prijatelja iz Borca prihvatili da odigramo meč. Jednostavno Fudbalski klub Borac, mnogo nas je zadužio. Kada nismo imali gdje da treniramo i igramo utakmice, oni su nam izlazili u susret. To se ne zaboravlja i mora da se cijeni i poštuje. Sada smo u prilici da im se revanširamo i uvijek su dobro došli da budu naši gosti u Mrkonjić Gradu - kaže Mirković

Ukrina 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 2 : 0 Gorica
Sloga (T) 3 : 2 Borac
BSK 5 : 4 Progres
Čelinac 3 : 1 Sloga (S)
Polet 1926 0 : 6 Brdo
Dubrave 1 : 2 Laktaši
Sloboda 4 : 1 Željezničar