Borac pregazio Slobodu

Dževahirić i Terzić

Пионири Борца савладали су овог викенда Слободу резултатом 7:1 у мечу осмог кола Премијер лиге БиХ.

Сјајну партију пружио је Фарис Џевахирић, који је са три гола наставио одличну серију која траје од старта сезоне, па је тренутно на 16 голова.

Кадети су, са друге стране, ремизирали резултатом 0:0, те тако први пут у сезони нису стигли до цијелог плијена.

Пионирска селекција је тренутно на другом мјесту уз 17 бодова из седам утакмица, док су кадети на првој позицији са 19.

Први септембарски дан резервисан је за одгођене мечеве петог кола са Зрињским, који се играју у Мостару.

ПИОНИРИ

БОРАЦ – СЛОБОДА 7:1

стријелци: 1:0 Џевахирић (5.), 2:0 Џевахирић (7.), 3:0 Ћорић (11.), 3:1 Омерчевић (18.), 4:1 Мићић (32.), 5:1 Џевахирић (35.), 6:1 Богојевић (51.), 7:1 А. Бешић (аутогол, 68.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 40, судија: Немања Шестић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Јуркас, Мишић (од 36. минута Врсајковић), Балаћ, Терзић, Максимовић, Ћорић (од 53. минута Ђудуровић), Мићић, Кнежевић (од 49. минута Богојевић), Џевахирић, Поповић (од 36. минута Сопренић), Јовановић (од 36. минута Благојевић). Тренер: Милан Озрен.

СЛОБОДА: Чамавдић, Муратбеговић (од 36. минута Даутовић), Рамић, Цигић (од 66. минута Козаревић), Д. Бешић, А. Бешић, Огрић (од 63. минута Диздаревић), Јашаревић, Спахић (од 63. минута Махмутовић), Омерчевић (од 46. минута Незировић), Баручић. Тренер: Шефик Имамовић.

КАДЕТИ

БОРАЦ – СЛОБОДА 0:0

стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 40, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Рендић (Борац), Бабовић, Вилакић, Бегановић (Слобода).

БОРАЦ: Николић, Рендић, Врањеш (од 73. минута Пеуља), Макарић, Плавшић (од 73. минута Марчетић (од 86. минута Шушић)), Ковачевић (од 55. минута Делкић), Сарић, Богданић, Самарџија, Дивљак (од 66. минута Јанковић), Бурњаковић. Тренер: Предраг Мајкић.

СЛОБОДА: Омерагић, Хрштић, Братовчић, Џинић, Бегановић, Хаџић (од 65. минута Мујић), Вилакић (од 73. минута Ковач), Мешић (од 88. минута Хасановић), Бабовић (од 80. минута Бошњаковић), Шербечић, Чоњић (од 90. минута Дудић). Тренер: Градимир Црногорац.

(борац-спорт, фото: ФК Борац)

Željezničar 6 : 2 Leotar
Borac 0 : 3 Sarajevo
Tuzla City 2 : 4 Velež
Posušje 1 : 6 Široki Brijeg
Zrinjski 3 : 0 Sloboda
Rudar Prijedor 1 : 1 Radnik