Pobjede Arsenala i Liverpula, Sautempton odolio protiv ''Građana''

Fudbaleri Arsenala savladali su Barnli u petom kolu Premijer lige. Ekipa Mikela Artete slavila je u gostima sa 1-0.

Arsenal je poveo u 30. minuti. Sjajnim golom iz slobodnog udarca, Martin Edegor donio je vodstvo svojoj ekipi. U završnici prvog poluvremena veliku priliku propustio je Smit-Rouv. U 60. minuti Korne je pokušao ali je Ramsdejl odbranio. Deset minuta kasnije, Barnli je možda oštećen. Ramsdejl je startao na Vidri ali Tejlor nije dosudio jedanesterac. Do kraja susreta nije bilo većih prilika i Arsenal je slavio.

Novu pobjedu ostvario je i Liverpul. Ekipa Jirgena Klopa savladala je Kristal Palas sa 3-0. Golom Manea u završnici prvog poluvremena, domaći su poveli. U nastavku su pogađali Salah i Nabi keita.

Veliko iznenađenje priredio je Sautempton. Ekipa Ralfa Hazenhitera odigrala je 0-0 u gostima sa Mančester Sitijem. U duelu Noriča i Votforda, slavio je Votford. Gosti su slavili sa 3-1.

Newcastle United 1 : 1 Leeds United
Wolverhampton Wanderers 0 : 2 Brentford
Burnley 0 : 1 Arsenal
Liverpool 3 : 0 Crystal Palace
Manchester City 0 : 0 Southampton
Norwich City 1 : 3 Watford
Aston Villa 3 : 0 Everton
Brighton & Hove Albion 2 : 1 Leicester City