Sloboda zadržala lidersku poziciju: Na Lukama pao i Proleter

Fudbaleri Slobode u 8.kolu Druge lige-grupa „Zapad“ pobjedili su Proleter iz Teslića 2:0.Pobjeda Mrkonjićana je višenego zaslužena, prtiv dobre i iskusne ekipe Proletera.Ovom pobjedom Sloboda je zadržaja lidersku poziciju na tabeli i ima i dalje dva boda više od ekipe Lakataša.

Bila je to teška utakmica za domaći sastav, koji je u srijedu odigrao izuzetno težak meč sa ekipom Široko Brijega u Kupu BiH.U igri domaćih fudbalare osjetio se umor, naročito u završnici drugog poluvremena.S deruge strane gosti su se predstavili kao dobra ekipa, koja igra čvrst u odbrani i iz brzih kontranapada pokušava da ugrozi gol protivnika.

Međutim, u meču u Mrkonjić Gradu sa Slobodom u prvom poluvremenu nisu uputili ni jedan šut na gol domaćina.U završnici drugog poluvremena iz dva kornera zaprijetili su domaćem golmanu Filipu Ratkoviću.

Fudbaleri Slobode dobro su otvorili meč.U sedmom minutu Ognjen Soldat glavom šutira a Darijan Matović brani.U 12 minutu u prilici  je Srđan Mrzić, a minut kasnije Ognen Soladat sa pet, šest metara šutira preko gola.

U 18 minutu Sloboda dolazai u vodstvo.Strijelec je štoper i kapiten Emilko Janović.On je prihvatio loptu na nekih 28 metara od gola Proleetera.I rezentnim udarcem loptu poslao u desni ugao gola Darijana Matovića.Deset minuta kasnije 2:0 za Slobodu.Strijeleac je mladi Ognjen Soladat.On je jednu ubačenu loptu u prezan prostor iza odberene Proletera primio i majstroski smjestio u mrežu Matovića .

Za vodstvo Slobode od 2:0 i slavlje na „Lukama“ oko od 500 gledalaca, među kojima je bila i grupa od stotinjek navijača Proletera.Naime, na meč sa zakašnjenem od tridesetak minuta stiglo je i stotinjak navijača Proletera, popularnih „Vojvoda“.

Do kraja poluvremema domaći fudbaleri su prokockali nekeoliko izglednih prilika.Neprecizni su bili Mrzić, Domuzin, Radoja...

U drugom poluvremenu domaći fudbalari nastavljaju sa dobrom igrom i napadima prema golu Proletera.U 48 i 52 minutu Mrzić je u prilici, ali njegovi šutevi završili su pored gola.

Gosti su prvi put zaprijetili u 53 minutu.Slobodan udaras sa 18 metra izveo je Predrag Trava, ali je negov udarac završio viskoko preko prečke.Minut kasnije doba prilika za Slobodu, ali se najbolje nije snašao Siniše Lazendića.

Gosti su ozbiljnije zaprijetili domaćem sastavu u 77 i 85 minutu, ali je odbrana Slobode uspijela da izbaci loptu iz svog keznenog prostora.

Sudijska trojka nije se najbolje snašla u vođenju utakmice, koja je bila fer.Glavi sudija Bojan Džepina iz Prijedora olako je djelio žute kartone domaćim fudbalarima.A njegovi pomoćnici imali su ozbiljan problem da „uhvate“ kada je u pitanju nedozvoljena pozicija igrača.Pa je ova utakmica može ponijet špitet sa najviše dosuđenih nedozvoljenih pozicija.

Trener Slobode Igor Mirković, zadovoljan je pobjedom i igrom svoje ekipe.

-Odigrali smo još jedan težak meč.I zasluženo pobjedili, odličnu ekipu Proletera.Čestitam svojim igračima na pobjedi, a gostima želim više uspijeha u nrednim utakmcama.Znali smoda je Proleter odlična ekipa i da moramo uložiti maksimum truda da dođemo do pobhede.Uspijeli smo postići dva gola u prvom poluvremenu.Što je bilo kljuučno za našu pobjedu.U drugom poluvremenu osjetio se umor u našoh igri, jer smo se energetski potrošli u srijedu protiv Širokog.Naredna dva dana malo ćemo se  odmoriti.A potom  početi se polako pripremati za utakmicu sa Goricom u Šipovu- kaže Mirković.

Ono što stratega Mrkonjićana brine je povreda nekoliko fudbalera.U meču sa Goricom zbog povrede nejvjerovatnije neće  igrati Pero Vučković, Nebojša Stjepanović, a „roviti“ su Siniša Lezendić i Marako Nikić.Na lakše povrede se žali još nekoloko fudbalara.Zbog tri žuta kartona u sastavu neće biti i iskusni Siniša Radoja.

Ukrina 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 2 : 0 Gorica
Sloga (T) 3 : 2 Borac
BSK 5 : 4 Progres
Čelinac 3 : 1 Sloga (S)
Polet 1926 0 : 6 Brdo
Dubrave 1 : 2 Laktaši
Sloboda 4 : 1 Željezničar