Stotka Partizana

Nošeni podrškom navijača koji su u velikom broju došli da podrže crno-bele na prvom evropskom gostovanju u sezoni, crno-beli su savladali Hamburg Tauers sa 97:106 (24:28, 16:33, 26:27, 31:18)

Ovogodišnje izdanje 7Days Evrokupa, Parni valjak je započeo na najbolji mogući način pošto je kao gost savladao Hamburg Tauers 97:106. Na taj način, crno-nbeli su zadržali maksimalan učinak od početka sezone, pobedivši i na petoj uzastopnoj takmičarskoj utakmici. Tokom prve četvrtine ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi Partizan NIS pred istek prvog perioda obezbedio prednost od 24:28. Crno-beli su se značajno bolje snašli u izuzetno brzom ritmu druge četvrtine tokom koje su došli i do velikih +22. Nakon koša Pantera uz zvuk sirene, košarkaši Partizana su na petnaestominutni odmor otišli sa 40:61.

U drugom poluvremenu, crno-beli su sve do poslednje deonice održavali prednost od 20 i više poena, da bi domaći u četvrtoj četvrtini ipak uspeli da smanje razliku na konačnih 97:106.

Na večerašnjem meču, crno-beli su imali veliku podršku svojih navijača koji su došli u Hamburg da podrže svoj tim u premijernom susretu ovogodišnjeg izdanja 7Days Evrokupa.

Posle pobede protiv Hamburga, trener  Partizana NIS, Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

"Obe ekipe su odigrale odličnu utakmicu. Meč je bio vrlo kvalitetan i nadam se da je publika uživala u utakmici sa mnogo poena. Igrali smo tri četvrtine dosta dobro i bili smo pripremljeni na to da je Hamburg ekipa koja nikada ne odustaje i koja se bori do kraja. Tako je i bilo. Čestitke njima na dosta dobrom meču. Naravno, veoma sam srećan zbog načina na koji smo startovali. Hvala mojim igračima, jer smo ispoštovali plan koji smo pripremili pre meča i verujem da smo odigrali dosta dobro večeras", rekao je Obradović.

Hamburg: DŽ. Braun 18, Z. Braun 15, Voker, Di Leo 6, Homsli 21, Rih, Majsner 7, Kristen, Kotsar 14, Hajnriks 10, Drešner, Holac 6

Partizan NIS: Kuruc, Panter 26, Ledej 8, Zagorac 6, Avramović 7, Koprivica 6, Dangubić 10, Smailagić 13, Mur 17, Glas, Trifunović, Madar 13

(Foto: Marvin Contessi / Hamburg Towers, video: Hamburg Towers)

Turk Telekom 73 : 65 Metropolitans 92
Slask 59 : 70 Lietkabelis
Lokomotiv Kuban : MoraBanc Andorra
Dolomiti Energia Trento 56 : 86 Joventut
Hamburg Towers 97 : 106 Partizan