Partizan razbio Metropolitano

U 15. kolu 7Days Evrokupa, crno-beli su u hali "Aleksandar Nikolić" bili bolji od francuskog tima. Na kraju, rezultat je glasio 87:72 (14:17, 29:14, 21:10, 23:31)

Partizan NIS je drugi put ove sezone savladao Metropolitans! U 15. kolu 7Days Evrokupa, crno-beli su u hali "Aleksandar Nikolilć" odigrali sjajnu utakmicu u kojoj su došli do svoje desete ovosezonske pobede u kontinantalnom takmičenju. Nakon početne prednosti u prvoj deonici, gosti su uspeli da preokrenu rezultat i prvih deset minuta reše u svoju korist (14:17)

Druga četvrtina je donela preokret i prvo dvocifreno vođstvo Partizana NIS. Zek Ledej i Jam Madar su započeli preokret, dok su Lesor i naročito Koprivica dominirali pod oba obruča. Nakon tri četvrtine, crno-beli su imali +23, pa su u poslednjoj deonici rutinski priveli meč kraju.

U timu Partizana, minutažu su podelili svih 12 igrača, a sem Gregora Glasa, svi su se i upisali u listu strelaca.

Na kraju, 87:72 pred više od 5.000 gledalaca u hali "Aleksandar Nikolić".

Trener Partizana NIS, Željko Obradović je nakon utakmice na konferenciji za medije izjavio:

"Dobra utakmica, igrali smo dobru odbranu na polovini terena, jedini problem nam je bila tranzicija protivnika. Oni su pokušavali da nas pretrče, mi smo se spremali za to, ali su oni ipak postigli dosta lakih poena iz tranzicije. Radimo mnogo na tome na treninzima, ali moraćemo još da radimo. Mnogo je načina kako da se to spreči, a najbolji je kada se pametno troše faulovi pre bonusa. Mi smo prvu četvrtinu završili sa tri timska faula, a oni sa 17 poena, od kojih su gotovo svi bili laki. Naša odbrana na polovini terena je neuporedivo bolja. Igrali smo prilično agresivno i pametno u napadu do završnih pet minuta. Bilo je tu nekih izgubljenih lopti, ali to su ti detalji... Pametnije da se pravi faul, još agresivnije u odbrani, da igramo što jednostavnije. Bilo je lepih stvari, dosta otvorenih šuteva... To je ono čemu težimo i nikada nisam zamenio igrača ako uzme dobar, izgrađen šut, ali posle toga mora da se bori u odbrani. Insistiraćemo na tome", poručio je Obradović koji se zahvalio navijačima na fantastičnoj podršci i pozvao ih da budu uz tim i u subotu protiv Igokee kao i da na pravi način dočekaju naše sportske prijatelje, na način na koji su oni to učinili u Laktašima.

Partizan NIS; Panter 13, Vukčević 8, Zagorac 2, Avramović 9, Smailagić 2, Mur 5, Glas, Madar 6, Ledej 15, Koprivica 14, Lesor 9, Trifunović 4

Metropolitans 92:Si 7, Ojufat 5, Mekre 18, Jomi, Konate 8, Halilović 12, Hanter 6, Ginat 5, Mular, Kamings 11

(Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV)

Turk Telekom 76 : 83 MoraBanc Andorra
Joventut 65 : 50 Lietkabelis
Partizan 87 : 72 Metropolitans 92
Hamburg Towers 92 : 86 Slask
Dolomiti Energia Trento : Lokomotiv Kuban