Mladost rezultatskim preokretom do bodova

Odbojkaši Mladost iz Brčkog i Ljubinja Bankom su u petak i suboti imali dva međusobna okršaja. Prvo se igrala utakmica polufinala Kupa Republike Srpske, te četvrtog kola Premijer lige.

U oba ova duela slavili su domaći. Prvi, onaj u okviru Kupa Republike Srpske su dobili sa 3:0. Bilo je 25:20, 25:19, 25:23.

Treba reći da su domaći zasluženo slavili, ali i da je tim Ljubinja bio dostojan protivnik. Vjerovatno je dug put, jer su stigli na dan utakmice uticao na Ljubinje da izgubi bez dobijenog seta.

Da imaju kvalitet pokazalo su u sinoć igranoj utakmici četvrtog kola Premijer lige. Bili su mladi odbojkaši iz Ljubinja u prva dva seta odlično. Oba su riješili u svoju korist. Bilo je 23:25 i 25:27.

Domaći su ipak smogli snage da naprave pravi rezultatski preokret i dobiju naredna tri seta i tako dođu do očekivanog, ali izuzetno teškog trijumfa od 3:2 (25:27, 23:25, 25:15, 25:20,15:9)

I u ovom okršaju je na kraju odlučila veća energija domaćih odbojkaša.

Borac m:tel 2 : 3 Kakanj 78
Bosna (K) 0 : 3 Domaljevac
Ljubinje 0 : 3 Radnik
Mladost 3 : 0 Gradina-Herceg
Jedinstvo 1 : 3 Bosna (S)