Odbojkašice Gacka slavile na Palama

Odbojkašice Gacka

Odbojkašice Jahorine u meču 6. kola Premijer lige, večeras su pred svojim navijačima posle četiri seta poražene su od ŽOK "Gacko" sa 1:3 (21:25, 25:19, 17:25, 19:25) posle sat i 47. minuta igre.

Ekipa iz Pala tako je zabilježila treći ovosezonski poraz, dok su Gačanke došle do svoje šeste pobjede iz isto toliko odigranih susreta.

Meč pred oko 80. gledalaca su sudili, Milan Nikolić iz Brčkog i Miroslav Čolić iz Istočnog Sarajeva, a delegat - kontrolor bio je Nedžad Imamović iz Kalesije.

Linijske sudije su bile, Ana Klačar i Lazar Košarac iz Pala, dok su za zapisničkim stolom bile Ana Klačar / Pale i Anđela Jugović / Pale.

Ekipe su igrale su sastavu:

Jahorina: Terzić, Ognjenović, libero Cicović, libero K. Klačar, Koroman, Đokanović, Gutalj, N. Klačar, Jegdić, Ćešić, kapiten Pavlović, Kusmuk

Gacko: Buha, Lažetić, libero Boljanović, Soknić, Vitković, Adžić, Mastilović, H. Popović, K. Popović, Zubac, libero Koprivica, Manojlović

"Jahorinke" su nakon nepotpunog 6. kola na trećoj poziciji sa 11. osvojenih bodova, dok je Gacko sa maksimalnih 18. koliko ima i lider Bimal Jedinstvo drugo na tebeli.

Narednog vikenda Paljanke na Ilidži biće gosti Igmana, a izabranice Saše Sliječevića u derbiju dočekaće "brčanske princeze".

U večerašnjem susretu 6. kola odbojkašice Bimal Jedinstva slavile su na gostovanju u Orašju kod istoimene ekipe sa 3:0 po setovima 25:15, 25:16 i 25:19.