Preokretom do pobede

Partizan NIS je savladao poljski Slask u neizvesnoj završnici meča 7. kola 7Days Evrokupa. Utakmica je okončana rezultatom 75:73, pa tako crno-beli sada, posle sedam odigranih utakmica imaju učinak od šest pobeda i jednog poraza. Računajući obe grupe, Parni valjak zahvaljujući večerašnjoj pobedi ima najbolji skor i zauzima ne samo prvo mesto u grupi A, već i u čitavom takmičenju. Lišeni pomoći Kevina Pantera, uz rovitog Kuruca, crno-beli su prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa 22:15. Tokom druge deonice, prednost Partizana NIS je nastavila da raste, i u jednom trenutku je iznosila i 13 poena. Ipak, do isteka 20. minuta, gosti su smanjili zaostatak, i sa osam vezanih poena prišli na 37:35.

U nastavku susreta, Partizan NIS je održavao prednost, iako je ona sve vreme bila jednocifrena, da bi poljski tim u završnici susreta došao do prednosti i maksimalnih +5, na 2 minuta pre kraja. Tada je usledio odgovor crno-belih koji su nošeni velikom podrškom sa tribina, u poslednjih 120 sekundi napravili seriju od 7:0 i na kraju odneli veoma važnu pobedu!

Na konferenciji za medije održanoj posle meča, trener crno-belih Željko Obradović je rekao:

"Ekipa Slaska zaslužuje čestitke na dobro odigranoj utakmici. Iako smo imali prednost tokom prvog poluvremena, pronašli su način da se vrate u utakmicu. Takođe, slična situacija je viđena i tokom poslednje četvrtine. Za mene je čudo način na koji smo pobedili na večerašnjem meču, ali to nije razlog da ne čestitam svojim igračima. Želeo bih da čestitam i navijačima, koji su uvek uključeni u utakmicu na pozitivan način, a sada su pomogli igračima da povrate samopouzdanje i na kraju dođu do pobede", rekao je Obradović.

Partizan NIS;Kuruc, Ledej 10, Zagorac, Avramović 10, Koprivica 8, Dangubić 6, Smailagić 3, Miletić, Mur 4, Glas 18, Trifunović 12, Madar 4

Slask; Kolenda 9, Karolak 5, Kanter 21, Džastis 6, Gordon, Džjeva 12, Lendževaj 4, Gabinski, Mejers, Ramljak

(Foto: MN Press, video: BC Partizan TV)

Turk Telekom 76 : 70 Dolomiti Energia Trento
Hamburg Towers : Lokomotiv Kuban
Partizan 75 : 73 Slask
Joventut 86 : 63 Metropolitans 92
MoraBanc Andorra 81 : 76 Lietkabelis