Ludnica u Živinicama: Radnik slavio protiv Fortune na otvaranju drugog dijela sezone

Radnik slavio u Živinicama

Fudbalerke Radnika iz Bijeljine na najbolji mogući način otvorile su drugi dio sezone u Premijer ženskoj ligi Bosne i Hercegovine, pošto su u 12. kolu na gradskom stadionu u Živinicama savladali domaću Fortunu rezultatom 1:2.

Bijelo-plave odigrale su jednu od boljih utakmica u ovoj sezoni i četvrti put u istoriji međusobnih duela savladale su tim iz Živinica, dok je Fortuna ostala na tri dobijena meča.

Radnik je do prednosti došao u 70. minutu kada je Vesna Njeguš iskoristila drugi kazneni udarac na meču, koji je skrivila Nikolina Vujadin i pogodila mrežu za prednost gostujuće ekipe od 0:1. Samo deset minuta kasnije vodstvo Radnika udvostručuje Sofija Krajšumović, kojoj je to bio jubilarni deseti ove sezone.

Počasni gol za domaće i smanjenje rezultata od 1:2 postigla je Amina Mujanović nakon gužve u kaznenom prostoru u trećem minutu nadoknade, a to je bio konačan rezultat meča. Radnik naredni meč igra kod kuće protiv Lokomotive iz Brčkog, dok Fortuna putuje za sedam dana u Mostar kod Emine.

Fortuna Živinice - Radnik Bijeljina 1:2 (0:0).
Stadion: Gradski stadion Živinice.