Španija bolja od BiH

Kadetska fudbalska reprezentacija Španije savladala je reprezentaciju BiH rezultatom 4:1 u elitnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo do 17 godina, koje će ove godine biti održano u Izraelu. Meč se igrao na terenu Zvijezde 09 u Etno selu Stanišići.

Španci su bili apsolutni favorit u ovom duelu i svoju su ulogu i opravdali, iako je i bh tim pružio kroz određen dio utakmice solidan otpor.

Igrala se 28. minuta kada su Španci poveli pogotkom Miguela Karvalja Viane, a bio je to rezultat prvog dela meča..

Hoel Roka Kasals je pogodio u 50. minuti i činilo se da je tada meč završen. Ipak, već u 53. minuti bh tim se vraća u meč pogotkom Marka Brkića, čime se stvorila nada da bi bh sastav  mogao izboriti pozitivan rezultat.

Međutim, drugim golom Miguela Carvalja Viane u 69. minuti meč je praktično rešen, a do kraja meča Španci stižu do još jednog gola. Pogodak je postigao Viktor Moreno Alkala sa bele tačke.

U drugoj utakmici u  grupi, Belgija je pregazila Estoniju sa 8:1.