Klis sada sam odlučuje o svojoj sudbini

Adem Kozić, Klis

U okviru 16. Kola druge lige FBiH, grupa Jug u Buturović Polju derbi kola su odigrali domaći sastav FK Klis i NK ljubuški. U 40. minuti Ljubušaci se preko Nikole Granića stekli prednost od 0:1, dvije minute kasnije mlađani stoper Klišana Adem Kozić koji je pred početak ove sezone iz FK igmana na posudbu došao u redove Klisa, nakon kornera je zatesao mrežu gostiju za 1:1.

U drugom poluvremenu stalni napadi pulena Nedima Kudra i u 73. minuti korner za domaći sastav, opet je Adem Kozić glavom pogodio mrežu Ljubušaka za 2:1, da bi šest minuta kasnije Ajdin Sultanić postavio konačnih 3:1 i liderska pozicija za FK Klis.

„ Posebno bih izdvojio da me je FK Klis kao ekipa prihvatila na najbolji mogući način i da je atmosfera u ekipi na vrhunskom nivou. Postići dva gola na utakmici koja je derbi, za mene je poseban i prelijep osjećaj. Utakmica nije bila nimalo lagana, ali je najbitnije to da smo mi pobijedili i preuzeli prvo mjesto. Idemo iz utakmice u utakmicu i ako Bog da i da  ostvarimo zacrtane ciljeve, a, to je naravno titula„ kazao je junak derbija 16. kola, preskromni, sjajni stoper FK Klisa, Adem Kozić.

Klis 3 : 1 Ljubuški
Kamešnica 2 : 2 Turbina
Grude 1 : 2 Neum
Brotnjo 2 : 1 Čapljina
Bjelopoljac 3 : 2 Sloga
Višići 0 : 3 Stolac
Rama 4 : 1 Troglav 1918