Norvežani bolji od Crne Gore

Nakon drame od pet setova, muška juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Norveške rezultatom 3:2 (21:25, 25:23, 25:23, 19:25, 15:12), u prvom kolu grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Utakmicu protiv reprezentacije Norveške servisom je otvorio Avram Božović, a Crna Gora je povela na startu. Naši juniori su napravili razliku 9:6, što je natjeralo selektora Norveške da zatraži minut odmora. Norvežani su izjednačili na 14:14,  pa je igra bilaravnopravna do samog finiša prvog seta (18:18). Sjajnom igrom i prije svega dobrim servisima Vukašina Cimbaljevića izabranici Predraga Ćorluke  riješili su prvi set u svoju korist 25:21.

Na startu drugog seta igralo se poen za poen. Tri poena razlike napravili su Norvežani (6:9), ali su naši juniori izjednačili na 10:10. Pad koncentracije “crvenih” bio je dovoljan za vođstvo Norveške 16:12, što je prinudilo našeg selektora Ćorluku da traži tajm-aut. U dramatičnoj završnici drugog seta, Miro Miljanić je napravio as za 22:22, ali su gosti na kraju dobili taj dio igre sa 25:23 i izjednačili u setovima.

Naši juniori nešto slabije su otvorili treći set i dozvolili Norvežanima da naprave razliku (9:5), pa su morali na minut odmora. Na servis Stefana Femića Crna Gora je izjednačila na 13:13. Na servis Milana Rovčanina Crna Gora je povela 19:18, pa su gosti zatražili tajm-aut. Sjajan blok Matije Ćinćura natjerao je Norvežane na novi odmor, jer su naši juniori imali tri poena viška (21:18). Norveška je, međutim, prvo izjednačila na 23:23, a onda osvojila još dva poena i dobila treći set sa 25:23.

Sjajnim servisima Vukašina Cimbaljevića u četvrtom setu Crna Gora je napavila osjetnu razliku sredinom tog dijela igre, a njegovi saigrači Miljanić, Krivokapić, Božović, Femić, Rovčanin i Ćinćur dobrom igrom zadržali su prednost i odveli meč u peti set (25:19).

“Crveni” su poveli u petom setu 5:3, a uprkos tajm-autu selekcije Norveške, naša selekcija povećala je prednost na 8:3. Međtim, u nastavku seta juniori Norveške upjeli su da stignu zaostatak i izjednače na 12:12 i na kraju ostvare pobjedu.

U našem timu najviše poena osvojili su Miro Miljanić (24), Vukašin Cimbaljević (17) i Matija Ćinćur (14).

Crna Gora – Norveška 2:3 (25:21, 23:25, 23:25, 25:19, 12:15)

Podgorica – Dvorana Verde Complex. Gledalaca: 100 Sudije: Konalsi Gjoka (ALB) i Mihajlo Milojevic (SLO).

Crna Gora: Zec, Krivokapić, Mašković, Rađenović, Božović 2, Miljanić 24, Čičić, Rovčanin 9, Femić 4, Ćinćur 14, Novaković, Vimbaljević 17.

Norveška: Utvik, Morten, Forland 4, Aasgard, Holmefjord, Fosseli 1, Gundersen 6, Ekeland 16, Klungsoyr 35, Haldorsen 5, Ingebrigtsen 13, Ellingsen 2.