Mikić ukrasio trijumf Obarske

U okviru sedamnaestog kola Područne lige Semberija ekipa fudbalskog kluba Obarska bila je sigurna na svom terenu i sa 4:1 savladala favorizovani tim  Semberije iz Popova 4:1.

Gosti su bolje ušli u meč, imali posjed i svoje prilike, ali  u 30-toj minuti ponajbolji igrač Semberije dobija drugi žuti karton zbog prigovora.

Sve  to nije omelo goste da u 45-toj minuti dođu do vođstva, preko Milanovića, koji je iskoristio odličan centaršut Bogdanovića.

Sa rezultatom 0:1 odlazi se na odmor. Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugo lice momaka iz Obarske koji su odmah na startu izašli visoko i više nisu dali da napadi Semberije kreću pasom od golmana.

Gosti su bili prisiljeni da promijene stil igre u kojem se ne snalaze najbolje i u 47-oj minuti posle kornera koji izvodi Mikić, odbrambeni igrač izbija loptu iz svog šesnaesterca, a ona dolazi do iskusnog Jelačića koji udarcem po zemlji matira gostujućeg golmana.

Do 60-te minute nije bilo većih uzbuđenja kada posle još jednog udarca iz ugla koji izvodi Zeljić lopta pronalazi put do mlađanog Glišića koji u stilu pravog centarfora zabija glavom loptu u mrežu gostiju.

Možda najljepši detalj na utakmici vidjen je u 74-oj minuti kada Mikić postiže pogodak iz slobodnog udarca sa nekih 20-tak metara.

Gomanu nije ostavljen ni promil šanse da odbrani ovaj udarac, što u videu koji prati ovaj tekst možete i vidjeti.

U 80-oj minuti gostujući igrač Bogdanović dobija takođe drugi žuti karton zbog prigovora.

I na koncu utakmice Zeljić koristi odličan pas Borenovića i izlazi sam pred golmana gostiju kojeg uspješno dribla i postavlja konačan rezultat 4:1 u korist domaćina.

Panteri 1 : 2 Drina (A)
Jedinstvo 0 : 1 Sloga 94
Obarska 4 : 1 Semberija
Ljeskovac 5 : 0 Priboj
Novo doba 1 : 4 OFK Magnojević
Kolektiv 2 : 0 Balatun