Komšije pale sa 11 metara

Slopboda - Gorica 1:0

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode na „Lukama“ u komšijskom derbiju pobijedili su Goricu 1:0.

Gol odluke postigao je Siniša Maksimović iz penala u 60 minutu. Penalu je prethodio jedan duel Srđana Eskića i jednog odbrambenog fudbalera Gorice, koji je sudija Smiljić okarakterisao kao najstrožu kazanu.

Na sudijsku odluku burno su reagovali fudbaleri Gorice, smatrajući da je penal prestrogo dosuđena.

Inače, utakmica je bila puna naboja, borbenosti i „rovovske“ borbe za svaku loptu...

Domaći fudbaleri su imali inicijativu i više prilika za pogodak, ali gosti su iz brzih kontranapada pokušavali da ugroze gol Njegoša Zeljkovića. Da su iz Mrkonjić Grada odnijeli bod ne bi bilo nezasluženo.

Najbolju šansu za pogodaka, kod rezultata 0:0, u 10. minutu imao je povratnik u tim Gorice Stanko Malinović. On je izbio sam pred gola Slobode, ali njegov šut završio pored desne stative gola Njegoša Zeljkovića. Da je pogodio, vjerovatno bi utakmica otišla u povoljnijem smjeru za njegovu ekipu.

Revanširao mu se Siniša Maksimović u 36. minutu. Dobio je jednu dubinsku loptu i stuštio se prema golu Radovana Ilića, ali je šutirao preko gola.

Gorica se predstavila ko odlična ekipa, dobro organizovan i stručno vođen tim. Igrali bez nekoliko standardnih prvotimaca i svog najboljeg fudbalera Branka Pene, koji se nalazi na školovanju u Policijskoj akademiji.

Gosti su poslednjih dvadesetak minuta igrali sa igračem manje. Naime, zbog drugog žutog kartona isključen je štoper Marinko Sivonjić.

Domaći fudbaleri i u ovom meču pokazali su hroničnu neefikasnost, ali i želju da zabilježe pobjedu.

U drugom poluvremenu prokockali su nekoliko izglednih prilika za gol.

Šef stručnog štaba Slobode Darko Maletić, zadovoljan je pobjedom, igrom  i zalaganje svojih fudbalera.

-Mislim da je utakmica bila pravi lokalni derbi. Ekipa Gorice se pokazala u jako dobrom svjetlu. Mi smo  dobro igrali, ali nam je falio taj zadnji pas da napravimo još veći broj šansi. Imali smo dvije „mrtve“ prilike koje nismo iskoristili, a pogodili smo i stativu. Mislim da smo dominirali, pogotovo kada su gosti ostali sa igračem manje. Ono što me raduje da smo stvorili veliki broj šansi. Nismo na žalost bili mirni u završnicama. Zbog  smo do zadnjeg trenutka  strijelili za konačan rezultat utakmice. Mislim da smo meč trebali ranije da mirno privedemo kraju. Ohrabruje me da smo i u polju dosta dobro igrali. Sigurno moramo poraditi na završnici i boljoj realizaciji. Ovo nam je treće pobjeda u nizu i nastojaćemo da pobjednički niz nastavimo. Naravno neće biti lako, jer nas očekuje teško gostovanje u Šamcu protiv Borca, a potom i meč sa Progresom na „Lukama“- kaže Maletić.

Meče između Slobode i Gorice imao je i nekoliko zanimljivosti. Naime, Slavko Anđelić je fudbaler koji je u jesenjem dijelu šampionata igrao za Goricu, a u drugom dijelu prvenstva nastupa za svoj matični klub Slobodu.

Dvojica fudbalera Gorice, Radovan Ilić (koji je bio i kapiten) i Duško Sakan nosili su dres mrkonjićana dok je Sloboda igrala u Prvoj ligi.

Inače, meč na „Lukama“ bio je drugi službeni okršaj ove dvije ekipe u Drugoj ligi - grupa „Zapad“.

Prvi u Šipovu u jesenjem djelu šampionata završen je neriješenim rezultatom 3:3.

Zanimljivo je i to da je ekipa Slobode u prvoj postavi imala pet, a Gorice šest igrača do 21. godine.

Gosti su u zapisniku imali još pet takvih igrača,  a domaći sastav četiri  fudbalera  do 21. godine.

Domaći fudbaleri pred meč sa Goricom imali su i jednu humanitarnu  akciju. Prikupili su novčana sredstva za jednog učenika iz Osnovne škole „Vuk Karadžić“ i na taj način mu obezbijedili sredstva za odlazak na ekskurziju.

Ukrina 0 : 2 BSK
Čelinac 2 : 0 Sloga (T)
Polet 1926 0 : 9 Jedinstvo
Dubrave 2 : 0 Proleter
Sloboda 1 : 0 Gorica
Željezničar 0 : 1 Borac
Laktaši 3 : 0 Progres
Brdo 3 : 0 Sloga (S)