Dobojska Sloga prokockala prednost od 2:0

Fudbaleri Sloge prokockali su prednost od 2:0 a time prosuli tri faktički upisana boda. Utakmica je odigrana pred dvije hiljade gledalaca.  To su sve upropastili u samo dva minuta kada su dozvolili gostima da izjednače.

Bilo je to u 72.minutu, u tim momentima došlo je do koškanja  pored aut linije igrača na zagrijavanju. Gostujući rezervni igrač Saša Stojnić udario je pored aut linije jednog igrača Sloge prilikom zagrijavanja. U tom su utrčali svi igrači i jedne i druge ekipe i nastao je opšti metež i naguravanje.

Utakmica je nastavljena nakon 11 minuta prekida. Po smirivanju strasti u 82.minutu pokazani su crveni  kartoni treneru Zoranu Ćurguzu, pomoćnom treneru Anđelku Tadiću, službenom predstavniku kluba Miroslavu Kršiću, te rezervnom igraču Harisu Džaferoviću svi iz Sloge i Saši Stojniću rezervnom igraču Slobode.

Treba reći da se u pojedinim momentima glavni sudija Kesić potpuno pogubio i donosio pogrešne odluke, posebno nije sankcionisao neke grube prekršaje gostiju.
Od samog početka utakmica je bila puna naboja. Sloga je silno želila pobjedu napadala je svim silama. Prije vodećeg gola promašila je nekoliko kolosalnih prilika, ni gost nisu bili bez šanse.

U nekoliko navrata sjajno je intervenisao golman Sloge Danilo Đulčić. Velika radost mnogobrojne domaće publike u 40.minutu kada je mrežu Elvira Trake zatresao Uglješa Stevanović.

U nastavku Dobojlije su nastavile da napadaju. Agilni Dimitrije Zajić nakon dobre akcije u 61.minutu povećao je vođstvo Sloge na 2:0 za delirijum na tribinama. A onda se desilo ono što smo već pomenuli.

Prvo je Argentinac Đenaro Bautista Leli u 72.minutu smanjio rezultat na 2:1. A minut kasnije isti igrač je postigao gol za izjednačenje 2:2. Poslije desetominutnig prekida Sloge je jalovo pokušavala da dođe do pobjede ali nije uspjela.

SLOGA - SLOBODA 2:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Stevanović u 40, 2:0 Zajić u 61, 2:1 Leli u 72, 2:2 Leli u 73.minutu. Stadion: "Luke". Gledalaca: 2 000. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška). Pomoćnici:Stefan Tešanović (Istočno Sarajevo) i Božidar Rustić (Gradiška). Kontrolor suđenja: Danijel Pajić (Bijeljina). Delegat: Saša Grekulović (Brčko). Žuti kartoni: Dadić, Janjić,  Bilal, Milaković, Ristić, Bojan Marković (Sloga), Alvarez, Abrego, Leli, Kesić, Dodig i službeni predstavnik Karlica (Sloboda). Crveni kartoni: trener Sloge Zoran Ćurguz, pomoćni trener Sloge Anđelko Tadić, službeni predstavnik Sloge Miroslav Kršić i rezervni igrač Sloge Haris Džaferović svi u 82.minutu, rezervni igrač Slobode Saša Stojnić u 82.minutu.

SLOGA: Đulčić, Hrubik, Dadić, Zajić, Radić (od 90+3.minuta Božić), Stevanović (od 90+3. Starčević), Milaković, David Knežević (od 60. Bojan Marković), Janjić, Bilal, Ristić. Trener: Zoran Ćurguz.

SLOBODA: Trako, Lalić, Mile Kovačević (od 90+11.minuta Radišić), Dodig, Abrego, Smajić (od 62. Samardžić), Leli, Kesić (od 90+9. Ljubomir Kovačević), Rašević, Nuhanović, Alvarez. Trener: Duško Vranešević.

Igrač utakmice: Đenaro Bautista Leli (Sloboda)

Sloboda : Željezničar
Sutjeska : Radnik
Omarska : Ljubić
Famos : Velež
BSK : Romanija
Laktaši : Rudar Prijedor
Leotar : Slavija