Remi Sloge i Sutjeske u prijateljskom meču

Foto/ Vasilije Marković

Sloga iz Doboja i Sutjeska iz Foče odigrali su danas nerješeno, 1:1, u prijateljskom meču igranom u Trening centru "Igmana" na Ilidži.

Bila je ovo jedna tvrda utakmica, uz neke odlične šanse na obje strane, a nekako zadovoljniji mogu biti Fočaci koji su tek počeli sa pripremama i ovo im je prva utakmica ovog ljeta, dok je Sloga u samom finišu priprema za debitantski nastup u Premijer ligi BiH.

Sloga bolje ulazi u meč i već u šestoj minuti eurogol sa tridesetak metara iz slobodnog udarca postiže Staša Baštić. Odmah nakon toga još dvije velike šanse za Slogu, ali Miloš Pajević brani i tada Sloga naprosto staje.

Sve ono dobro što su radili u prvih petnaestak minuta počeli su da rade lošije, a Sutjeska uspjeva da se nametne i počinje da prijeti. Boško Radović postiže gol, ali je on poništen zbog ofsajda, ali brzo nakon toga kapiten Nikola Mojović završava akciju golom za 1:1 i to je bio rezultat prvog dijela, a ispostaviće se i utakmice.

U nastavku susreta vidjeli smo na samom startu odličnu priliku za Slogu, ali šut Obrada Starčevića Krnojelac sjajno brani, a u nastavku od svega samo korner. Poslije toga, praktično, igra se preselila u sredinu i bez većih uzbuđenja. Tek na kraju, Aleksandar Milaković proba šut, Krnojelac paradom izbija u korner, a onda pred posljednji sudijski zvižduk i manji incident.

Defanzivac Sloge Milan Milanović je neoprezno udario mladog Sekulića, ovaj mu uzvratio, a to se nije svidjelo golmanu Darku Krnojelcu koji je imao šta reći Milanoviću. Uslijedilo je naguravanje, a Nikola Tešanović obojici pokazuje po crveni karton, tako da su ekipe završile utakmicu sa po desetoricom igrača.

SLOGA - SUTJESKA 1:1 (1:1)