Posušje bolje od Slobode

Fudbaleri Slobode danas su u sklopu sedmog kola Premijer lige BiH upisali minimalan poraz u Banovićima od Posušja, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 0:1.

Početak je protekao u ispitivanju snaga i bez pravih prilika. Igrala se sedma minuta kada je Komazec sa 16 metara šutirao, ali je Kukić bio siguran.

Nakon toga je Sloboda imala nešto više od igre, ali nije mogla doći do gola. Protivničku mrežu je pokušao ugroziti Osmić, koji je odlično šutirao sa 20 metara, ali je opet na visini zadatka bio Kukić.

Slobodu i sve promašaje tuzlanskog kluba je u 44. minuti kaznio HŠK Posušje. Brković je centrirao iz kornera, a na pravom mjestu je bio Krišto, koji je savladao golmana Bukvića i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ekipa Adnana Jahića je nakon primljenog gola u drugom poluvremenu nastavila sa pritiskom, ali su gosti bez ikakvih problema čuvali svoju prednost.

Tuzlanski klub nikako nije mogao ozbiljnije da zaprijeti protivničkom golu sve do 65. minute, kada se u prilici našao Osmić, ali nije uspio da savlada protivničkog golmana.

Do kraja susreta je ekipa Slobode uglavnom imala loptu u svom posjedu, napadala i pokušavala da dođe do izjednačenja, ali u tome nije uspjela. Posušje se odlično branilo i na kraju stiglo do vrijedna tri boda.

HŠK Posušje je ovom pobjedom prekinuo niz nepobjedivosti Tuzlaka, koji traje još od utakmice protiv Širokog Brijega, koja je odigrana prije nešto manje od mjesec dana u sklopu 2. kola Premijer lige BiH.

FK Sloboda - HŠK Posušje 0:1 (Krišto 44‘).

Igman 0 : 2 Sloga Meridian
Sloboda 0 : 1 Posušje
Željezničar 2 : 2 Sarajevo
Borac 0 : 1 Leotar
Zrinjski 0 : 0 Tuzla City
Široki Brijeg 0 : 0 Velež