Derbi kola zasluženo pripao Zvijezdi 09

Najavljivali su pred ovaj okršaj sa Sutjeskom iz tabora Zvijezde 09 siguran trijumf i tri nova boda. To su na terenu uspjeli da realizuju i da budu bolji od tima iz Foče.

Zvijezde 09 je rano stigla do gola. Već u 10. minuti mrežu Pajevića je zatresao Miloš Sekulović. To je domaćinu donijelo sigurnost i samopouzdanje pa su nastavili mirnom igrom, da bi u 38. minuti poveli sa 2:0. Strelac je bio Bogdan Milošević.

Nastavak je donio nešto oprezniju Zvijezdu 09. Znali su da igraju protiv dobre i kvalitetne ekipe, koja ipak u ovom meču nije mogla više od počasnog pogotka. Postigao ga je Nikola Mojović u 77. minuti, a tri minute prije toga odbrana Sutjeske je treći put kapitulirala. Strelac je bio Dragan Živanović.

Zvijezda 09 – Sutjeska 3:1 (2:0)

Ugljevik. Stadion: Gradski stadion Ugljevik. Gledalaca: 200. Sudije: Dragan Todić (Doboj), Strijelci: Miloš Sekulović 10', Bogdan Milošević 38', Dragan Živanović 74', [FK Zvijezda 09 (ES Stanišići)]; Nikola Mojović 77', [FK Sutjeska (Foča)]. Žuti kartoni: Mladen Dujković 18', Emanullah Blažević 58', Andrija Janjić 65', Ognjen Stjepanović 90', [FK Zvijezda 09 (ES Stanišići)]; Igor Ateljević 22', Đorđe Milutinović 33', Ognjen Mojović 45', [FK Sutjeska (Foča)];

Zvijezda 09: Tarik Abdulahović (G) , Andrija Janjić , Andrej Đurić , Ševkija Resić (73. Jovan Bokić), Kojo Matić (73. Florentin Andrei Apostu), Emanullah Blažević , Mladen Dujković (64. Vuk Tešić), Bogdan Milošević , Dragan Živanović (84. Ognjen Stjepanović), Marko Vidović (K) , Miloš Sekulović (84. Rodrigo Carvalho-Santos)

Sutjeska: Miloš Pajević (G) , Ognjen Ristanović (79. Branko Sekulić), Boško Radović , Nikola Mojović (K) , Đorđe Milutinović , Bojan Mihajlović , Ognjen Pljevaljčić , Nikola Danilović , Pavle Bonić , Jovica Dačević (60. Dejan Rašević), Igor Ateljević

Slavija 1 : 0 Drina
Željezničar 4 : 1 Ljubić
Rudar Prijedor 1 : 1 Radnik
Sloboda (MG) 3 : 1 Famos
Zvijezda 09 3 : 1 Sutjeska
Podrinje 2 : 0 Tekstilac