Katastrofa, Srbija bez četvrtfinala

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Francuske u osmini finala Evropskog prvenstva u Splitu, rezultatom 10:9

Otkako se Evropsko prvenstvo igra u ovom formatu, vaterpolisti Srbije su, do sada, svaki put uspevali da se direktno plasiraju u četvrtinu finala.

Sada su morali da igraju protiv Francuske u osmini finala, i nisu najbolje otvorili meč.

Nije Francuska bila toliko dobra, koliko su „delfini" bili loši u napadu.

Istina, na startu su dva puta pogodili okvir gola, ali onda su se promašaji ređali.

Ugo Fontani je imao sedam odbrana u prvom poluvremenu, a Srbija nije iskoristila niti jednom igrača više.

Odbrana je funkcionisala i održavala „delfine" u životu, ali napad je bio katastrofalan.

Srbija se probudila u drugom delu igre, ali je i Francuska lakše dolazila do golova, pa su „delfini" konstantno jurili prednost rivala.

Francuzi su postigli nekoliko neverovatnih golova, dok su „delfini" promašivali zicere, a Fontani je branio nemoguće, pa je bilo teško očekivati da će doći do preoreta.

Smena generacija je učinila svoje, pa reprezentacija Srbije prvi put neće igrati u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Srbija će igrati za plasman od 9. do 12. mesta, a naredni rival u utorak od 13.30 sati, biće Holandija.

U preostalim mečevima osmine finala postignuti su sledeći rezultati: Crna Gora - Rumunija 13:8, Gruzija - Holandija 12:8, Grčka - Izrael 22:9.

Parovi četvrtfinala (utorak, 6. septembra): Mađarska - Crna Gora (15.00), Italija - Francuska (16.30), Španija -Grčka (19.00), Hrvatska - Gruzija (20.30).