Prvi poraz Sloge na "domaćem" terenu, prva utakmica bez postignutog gola

Dobojska Sloga je doživjela prvi poraz na "svom" terenu od ekipe Tuzla city rezultatom 0:3. Bila je ovo prva utakmica u prvenstvu na kojoj Sloga nije postigla gol.
Već u prvom minutu gosti stižu do gola, nakon gužve u kaznenom prostoru najbolje reaguje Petar Mišić i pogađa za 0:1. To je jedini gol i možemo reći sve što je Tuzla city uradila u prvom poluvremenu. Igralo se čvrsto uglavnom između dva šesnaesterca. Tuzlaci su bili skakački potentni i snažniji u duel igri. Sloga je imala nekoliko pokušaja da dođe do gola ali bez konkretnog učinka.
U 58.minutu kardinalna greška golmana Sloge Elvira Trake, zaplivao je kroz vazduh u prazno promašio loptu koju prihvata Smajlagić i šalje u mrežu 0:2. U toku je bio 65.minut kada bilježimo odličnu priliku Sloge udarac glavm od strane Milanovića odlično je odbranio čuvar mreže Tuzla sitija Fejzić. Tekao je 73.minut na nekih 35.metara od gola igrači Sloge izgubili su loptu, to je iskoristio Petar Mišića stuštio se sam ka gol i matirao Traku, tako je postigao svoj drugi gol na susretu za velikih 3:0 za Tuzlu siti. Samo dva minuta kasnije u stopostotnoj šansi našao se Uglješa Stevanović kada je promašio prazan gol. Gosti su u 79.minutu imali odlišnu šansu Smajlagić sa nekih pet metara neometan šutira tik pored stative. Fenomenalnom bravurom u 82.minutu Fejzić brani udarac Popare.

SLOGA MEEIDIAN - TUZLA CITY 0:3 (0:1)

MODRIČA - Strijelci: 0:1 Mišiću 1, 0:2 Smajlagić u 58, 0:3 Mišić u 73.minutu. Stadion: "Dr.Milan Jelić". Gledalaca: 800. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Boris Dujmović (Mostar). Kontrolor suđenja: Antonio Blažević (Višići). Delegat: Haris Idrizović (Konjic). Žuti kartoni: Popara, Dadić (Sloga Meridian), Kuzmanović (Tuzla city).

SLOGA MERIDIAN: Trako, Zajić (od 46.minuta Krstovski), Popara, Đorić, Milaković (od 66. Stevanović), Šaula (od 54. Janković), Kujundžić (od 54. Dadić), Stapić, Ristić, Milanović, Kulenović (pd 76. Baštić). Trener: Zoran Ćurguz.

TUZLA CITY: Fejzić, Šukilović, Gavrić (od 59. Karić), Kuzmanović, Nargalić (od 46. Smajlagić), Karjašević, Čeliković, Mišić, Mehidić (od 79. Mendeš), Kulibali (od 31.minuta Mešinović), Ferejra. Trener: Dragan Jović
Igrač utakmice: Petar Mišić (Tuzla city)

Velež : Zvijezda 09
Sloga : Zrinjski
Sarajevo : Borac
Posušje : Željezničar
Široki Brijeg : Igman
GOŠK : Tuzla City